sobota, 4 maja 2024r.

W regionie: Wektra przegrała w Mrozach (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn przegrała 1:2 na wyjeździe z Watrą Mrozy.

W razie zwycięstwa Wektra mogła zrównać się punktami z Watrą. Team ze Zbuczyna – pomimo osłabień – mógł być pewny siebie, ponieważ w 2022 roku jeszcze nie przegrał w oficjalnym meczu.

W pierwszej połowie Wektra była groźniejsza. W 6 minucie głową wzdłuż bramki zgrywał Jakub Bobryk, ale żaden z jego kolegów nie dokonał egzekucji. Watra grała nerwowo i dosyć często ratowała się faulami w okolicach własnej szesnastki. Rzuty wolne nie zostały jednak właściwie spożytkowane. Najlepszą okazję dla gospodarzy miał Filip Kąca, który w 24 minucie z bliska główkował ponad bramką po zgraniu Jarosława Krajewskiego. Z kolei po stronie gości powody do niedosytu miał Krystian Zbieć. Po centrze z kornera i jego strzale byłego piłkarza Pogoni II Siedlce z głowy świetną interwencją przy bliższym słupku popisał się Wojciech Szelągowski.

Do przerwy było 0:0. Po zmianie stron gole wreszcie padły. W 52 minucie przewagę Wektry udokumentował Zbieć. Watra jednak błyskawicznie odpowiedziała. Krajewski otrzymał podanie od Piotra Kowalczyka i płaskim strzałem przy dalszym słupku doprowadził do wyrównania. To nie było ostatnie słowo gospodarzy. W końcówce Krajewski wywalczył jedenastkę, a w rolę egzekutora wcielił się Kąca. Watra wygrała 2:1.

11 maja o 18:00 Wektra podejmie Mazovię II Mińsk Mazowiecki. O tej samej porze rozpocznie się mecz Watry z Wilgą w Miastkowie Kościelnym.

07.05.22, 15:00 – Mrozy

Liga okręgowa: Watra Mrozy – Wektra Zbuczyn 2:1 (0:0)

Bramki: Jarosław Krajewski 54, Filip Kąca 86 k – Krystian Zbieć 52

Watra: 27. Wojciech Szelągowski – 20. Remigiusz Jaworowski, 3. Adrian Kosyl, 6. Bartosz Osiński, 11. Aleksandr Maksimowicz (82, 7. Kacper Jarząbek) – 14. Jarosław Krajewski, 8. Jerzy Kowalczyk, 5. Karol Krzyżanowski (71, 2. Łukasz Żera), 10. Piotr Kowalczyk, 15. Kacper Nowak (17. Mateusz Bajszczak) – 9. Filip Kąca

Wektra: 91. Damian Krasuski – 34. Paweł Prochenka (80, 15. Wojciech Krasuski), 4. Dominik Piekutowski (68, 29. Dominik Bogusz), 30. Tomasz Lada, 18. Jakub Grodzicki – 27. Krystian Musiejczuk, 7. Miłosz Lubelski, 3. Kamil Golec, 9. Krystian Zbieć, 5. Damian Golec – 25. Jakub Bobryk

Żółte kartki: Karol Krzyżanowski 24, Bartosz Osiński 49 – Krystian Zbieć 66, Krystian Musiejczuk 76, Miłosz Lubelski 85

Sędzia: Łukasz Wojtczyk (Siedlce)