środa, 24 kwietnia 2024r.

W regionie: ŁDK Łosice z awansem do ligi okręgowej (multimedia)

W meczu 20 kolejki siedleckiej klasy A, Jutrzenka Cegłów przegrała na swoim obiekcie z ŁDK Łosice 0:4. Zwycięstwo zagwarantowało przyjezdnym bezpośredni awans do ligi okręgowej.

Stawką niedzielnego starcia w Cegłowie, był dla ekipy Jacka Izdebskiego upragniony awans do ligi okręgowej. Łosiczanom do zajęcia przynajmniej drugiego miejsca na koniec rozgrywek wystarczył zaledwie remis. Drużynie gospodarzy, której nie wiedzie się tej wiosny, pozostało spróbować zatrzymać rozpędzoną maszynę lidera.

Okazja na zdobycie bramki dla zespołu gospodarzy miał Michał Rutkowski, który w 8 minucie doszedł do dobrej sytuacji, ale uderzył zbyt lekko i toczącą się do pustej bramki piłkę spokojnie wybił Jakub Głuchowski. Pierwszą bramkę łosiczanie strzelili w 17 minucie. Kacper Wyrzykowski wygrał pojedynek jeden na jeden z Przemysławem Rześkiewiczem i dograł do Artura Demianiuka. Pomocnik ŁDK uderzył z kilku metrów i bez trudu otworzył wynik w tym spotkaniu. Jutrzenka starała się ogryźć z rzutów wolnych, jednak ich wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. Inną groźną sytuację miał Piotr Filipiec, jednak jego strzał obronił Bartłomiej Radziwonka. Drugą bramkę dał przyjezdnym na kilka minut przed przerwą Michał Niciporuk, który odebrał piłkę po błędzie obrońcy i podcinką obok bezradnego Kamila Zawadki ustalił wynik na 2:0.

Po przerwie, wydarzenia na boisku w pełni kontrolował już tylko zespół ŁDK, w którym główne role zaczęli odgrywać wprowadzeni na boisko zmiennicy. Prym wśród nich wiódł tego dnia Marcin Chwedoruk. W 76 minucie skrzydłowy łosiczan dobił strzał po akcji Marcina Marszałka. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Chwedoruk ustalił wynik spotkania, strzelając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Dzięki zwycięstwu w Cegłowie, piłkarze ŁDK Łosice zapewnili sobie na sześć kolejek przed końcem sezonu klasy A miejsce gwarantujące awans do rozgrywek ligi okręgowej 2022/23.

W meczu 21 kolejki, 14 maja o godzinie 17:30 Jutrzenka Cegłowie zmierzy się na wyjeździe z Miedzanką Miedzna. Drużyna lidera ŁDK Łosice odbywać będzie ligową pauzę, ze względu na wycofanie kilka tygodni temu Tęczy Korczew, planowego na tę serię gier przeciwnika.

8.05.22, 16:30 – Cegłów

Klasa A: Jutrzenka Cegłów – ŁDK Łosice 0:4 (0:2)

Bramki: Artur Demianiuk 17, Michał Niciporuk 42, Marcin Chwedoruk 75, 86

Jutrzenka: 1. Kamil Zawadka – 11. Piotr Bartnicki (60, 10. Bogdan Wiącek), 18. Piotr Sikorski, 6. Marcin Lisiecki, 13. Patryk Halaburda – 20. Przemysław Rześkiewicz (45, 7. Michał Branicki), 9. Piotr Filipiec, 14. Eryk Malinowski (67, 25. Michał Przybiński), 17. Michał Rutkowski (75, 15. Dawid Dziugieł), 2. Mateusz Żydak – 21. Rafał Walas (53, 23. Arkadiusz Podobas)

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka (56, 12. Piotr Jaszczuk) – 10. Jakub Podlipniak (46, 16. Daniel Żek), 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski (70, 22. Kajetan Rosiak)- 2. Michał Niciporuk (60, 15. Mateusz Horbowicz), 23. Paweł Sawtyruk, 8. Dawid Ułasiuk, 18. Artur Demianiuk (70, 31. Łukasz Naumiuk), 11. Kacper Wyrzykowski (70, 17. Marcin Chwedoruk) – 9. Maciej Szpura (70, 22. Marcin Marszałek)

Żółte kartki: Michał Rutkowski 44, Marcin Lisiecki 68, Piotr Filipiec 90+4 – Jakub Podlipniak 20, Marcin CHwedoruk 75

Sędzia: Krzysztof Borkowski (Siedlce)