W regionie: Pewna wygrana Jastrzębia (fotogaleria)

Jastrząb Żeliszew wygrał 4:1 z Kolektywem Oleśnica w meczu zamykającym 23 kolejkę siedleckiej okręgówki.

Wiosna nie jest przesadnie udana dla żadnej ze stron. Kolektyw czeka na premierowe zwycięstwo, zaś Jastrząb szuka stabilizacji formy.

Licznie i głośno dopingujący kibice z Żeliszewa i okolic musieli czekać na gole do końcówki pierwszej połowy. Na trafienie najlepszego strzelca okręgówki Doriana Zająca odpowiedział Adrian Czajka. Do przerwy było 1:1. Po zmianie stron Jastrząb uzyskał zdecydowaną przewagę, a w grze Kolektywu zaczęły mnożyć się błędy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw niefrasobliwość rywali wykorzystał Paweł Jóźwiak, następnie dublet po zespołowej akcji skompletował Zając, a w przedostatniej minucie wynik ustalił Maciej Pazdyga. Wygrana Jastrzębia była w pełni zasłużona.

Okręgówka nie zwalnia tempa. 11 maja Jastrząb zagra w Sobolewie ze Zrywem, zaś Kolektyw podejmie Poloneza Mordy. Oba mecze o 18:00.

10.05.22, 18:00 – Żeliszew

Liga okręgowa: Jastrząb Żeliszew – Kolektyw Oleśnica 4:1 (1:1)

Bramki: Dorian Zając 40, 69, Paweł Jóźwiak 59, Maciej Pazdyga 89 – Adrian Czajka 43

Jastrząb: 1. Daniel Pazdyga – 4. Cezary Roman, 16. Michał Mularczyk (85, 19. Kamil Kielak), 80. Łukasz Krasnodębski – 11. Paweł Jóźwiak (70, 14. Rafał Polkowski), 69. Radosław Szeląg, 2. Maciej Pazdyga, 12. Jakub Grzebieliszewski – 8. Mateusz Stankiewicz, 9. Dorian Zając, 18. Gabriel Konopka (35, 6. Albert Marciszewski)

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak (74, 25. Przemysław Stosio) – 2. Kacper Adamiak, 20. Piotr Adamiak, 8. Paweł Rucikowski, 5. Kamil Komar, 22. Paweł Rogala – 16. Mariusz Paudyna, 18. Michał Lewandowski (63, 13. Adrian Redosz) 5. Kamil Komar, 7. Marcin Pilich, 21. Mariusz Rogala I (46, 23. Jakub Mielcarz) – 3. Adrian Czajka (85, 24. Mikołaj Adamiak)

Żółte kartki: Paweł Rogala 45+1, Kacper Adamiak 72, Marcin Pilich 76

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)