W regionie: Wektra ograła lidera

Niespodzianka w Zbuczynie. Wektra pokonała lidera tabeli z Mińska Mazowieckiego.

Piłkarze ze Zbuczyna błyskawicznie zrehabilitowali się za porażkę w poprzedniej kolejce w Mrozach. Wektra poradziła sobie z rezerwami Mazovii, choć w składzie rywali nie brakowało wzmocnień z kadry pierwszego zespołu.

Gola na wagę zwycięstwa strzelił Jakub Bobryk w pierwszym kwadransie spotkania. Napastnik Wektry wykorzystał sytuację sam na sam po 50-metrowym crossie Pawła Prochenki. Mazovia II przez całą pierwszą połowę nie potrafiła dojść do siebie po straconej bramce. Po przerwie mińszczanie osiągnęli wyraźną przewagę. Mazovia II była groźna po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie piłkarze Wojciecha Cieślickiego stanęli oko w oko z Damianem Krasuskim, ale nie zdołali go pokonać. Wektra, pomimo nerwowej końcówki, dowiozła minimalne prowadzenie do końcowego gwizdka i mogła świętować solidnie wypracowane trzy punkty.

14 maja Wektra poszuka punktów na trudnym terenie w Jabłonnie Lackiej. Początek meczu o 17:00.

11.05.22, 18:00 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Mazovia II Mińsk Mazowiecki 1:0 (1:0)

Bramka: Jakub Bobryk 11

Wektra: 91. Damian Krasuski – 34. Paweł Prochenka (54, 33. Kamil Bobryk), 29. Dominik Bogusz, 24. Emil Michalak, 18. Jakub Grodzicki – 27. Krystian Musiejczuk (46, 11. Jakub Rzewuski), 3. Kamil Golec, 19. Przemysław Jasiński, 7. Miłosz Lubelski, 5. Damian Golec (60, 9. Krystian Zbieć) – 25. Jakub Bobryk (88, 6. Damian Prokurat)

Żółte kartki: Kamil Golec 67, 90+6, Miłosz Lubelski 90+2, Damian Prokurat 90+3

Czerwona kartka: Kamil Golec 90+6 (Wektra, za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Firus (Siedlce)