Rezerwy przywiozły remis z Sokołowa Podlaskiego (fotogaleria)

Rezerwy MKP Pogoń zremisowały 1:1 w Sokołowie Podlaskim z Podlasiem.

Zespół rezerw w meczu z Podlasiem wzmocniło trzech zawodników z kadry II-ligowca.

Początek spotkania przyniósł bramki dla obu zespołów. Już w 2 minucie Krzysztof Kozaczuk otrzymał podanie od Alistaira Selamoleli i trafił do pustej bramki. Pogoniści szybko odpowiedzieli. Eryk Więdłocha wykorzystał złe ustawienie obrońców i w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Bielińskiego. Później mecz się wyrównał.

W 53 minucie Więdłocha uderzył niecelnie zza pola karnego. Chwilę później wstrzelenie skrzydłowego Pogoni II złapał Bieliński. W 56 minucie Mateusz Omieciuch sprawdził czujność Mateusza Wróblewskiego. Po godzinie gry Łukasz Skwarek uderzył wprost w Wróblewskiego. Od 76 minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce Dominika Barciaka. Po nerwowej końcówce żadnej ze stron nie udało się zdobyć decydującego gola. Dla Podlasia okazję mieli Omieciuch po strzale nad bramką i w ostatnich minutach spotkania, najlepszą Michał Panufnik, kiedy to jego strzał głową obronił Wróblewski.

W Podlasiu wystąpili byli Pogoniści: Dawid Ardej, Dominik Barciak, Jakub Bieliński, Kamil Dmowski, Dominik Krupa, Mateusz Omieciuch i Michał Panufnik, a trenerem sokołowian jest były piłkarz i trener Pogoni – Przemysław Rodak. Z kolei w Pogoń II zagrał Adrian Czerski, w przeszłości piłkarz klubu z Sokołowa Podlaskiego.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w środę 18 maja o 18:00 w Siedlcach z Oskarem Przysucha.

14.05.22, 18:00 – Sokołów Podlaski

forBET IV liga: Podlasie Sokołów Podlaski – Pogoń II Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Krzysztof Kozaczuk 2 – Eryk Więdłocha 4

Podlasie: 1. Jakub Bieliński – 16. Łukasz Skwarek (84, 11. Paweł Buczyński), 2. Dawid Ardej, 20. Michał Panufnik, 17. Dominik Krupa (76, 4. Łukasz Parzonka) – 7. Krzysztof Kozaczuk (65, 13. Adam Zając), 3. Kacper Komycz (65, 19. Marcin Siedlecki), 6. Dominik Barciak, 14. Kamil Dmowski, 10. Alistair Selamolela – 18. Mateusz Omieciuch

Pogoń II: 1. Mateusz Wróblewski – 17. Adrian Czerski, 2. Adam Lewkowski, 4. Adrian Wrzosek, 18. Szymon Mucha (90+3, 16. Piotr Krasnodębski) – 19. Marcel Grochowski, 21. Dominik Leszczuk, 6. Kacper Stankiewicz (90+4, 31. Paweł Szeląg), 8. Dawid Płudowski (90, 15. Filip Brojek), 7. Eryk Więdłocha – 11. Sebastian Szczepaniak (87, 32. Maciej Kiełkucki)

Żółte kartki: Alistair Selamolela 45+1, Dominik Barciak 69, 76, Dawid Ardej 81 – Adrian Wrzosek 36, Szymon Mucha 90+2, Dominik Leszczuk 90+4

Czerwona kartka: Dominik Barciak 76 (Podlasie, za drugą żółtą)

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)