Szalone pożegnanie sezonu w Siedlcach (fotogaleria)

Na zakończenie domowych zmagań Pogoń Siedlce po szalonym meczu zremisowała z Wisłą Puławy 3:3.

Mecz Pogoni z Wisłą był ostatnim domowym spotkaniem siedlczan w tym sezonie, dlatego chcieli oni pożegnać się ze swoimi kibicami w dobrym stylu.

Od pierwszych minut sporo działo się na murawie. W 5 minucie niewiele obok słupka strzelał Marcinho, natomiast 7 minut później akcję Wisły również niecelnym strzał kończył Jan Flak. Przed upływem kwadransa mogło być 1:0 dla Pogoni, ale dośrodkowanie Przemysława Misiaka, które przerodziło się w strzał ostatecznie nie wylądowało w siatce. Po chwili doskonałą szanse na otwarcie wyniku mieli przyjezdni, jednak próba Piotra Lisowskiego trafiła w słupek i nie przekroczyła linii bramkowej. Przed przerwą jeszcze raz zaatakowała Wisła po centrze Kacpra Kondrackiego skutecznym zamknięciem popisał się Emil Drozdowicz, który w drugim meczu w tym sezonie przeciwko siedlczanom zdołał wpisać się na listę strzelców.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. W 51 minucie na 2:0 zdołał podwyższyć Flak i Wiślacy mieli już dwie bramki przewagi. Chwilę później błąd popełnił Rafał Misztal, po czym sfaulował Drozdowicza i puławianie mieli rzut karny. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Bartłomiej Bartosiak i wydawało się, że mecz ten jest już rozstrzygnięty. Pogoń mimo takiego obrotu wydarzeń nie zamierzała się poddawać. W 67 minucie po podaniu Miłosza Przybeckiego potężny strzał oddał Kamil Włodyka i po rykoszecie futbolówka wylądowała w siatce. Siedlczanie szybko chcieli pójść za ciosem. Najpierw strzał Wojciecha Trochima świetnie obronił Piotr Owczarzak, a w 72 minucie Przybecki z Włodyką zamienili się rolami i na listę strzelców wpisał się pierwszy z wymienionej dwójki. Pogoniści złapali kontakt i kontynuowali ofensywę. W 80 minucie z rzutu rożnego zacentrował Marcin Kozłowski, a skutecznym strzałem popisał się Maciej Wichtowski. Pogoń zdołała odrobić trzy bramki straty. W końcówce obie ekipy starały się jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale więcej bramek już nie padło i szalone spotkanie w Siedlcach zakończyło się remisem 3:3.

W kolejny weekend Pogoń zakończy zmagania w sezonie 2021-22. W ostatniej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

14.05.22, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

eWinner II liga: Pogoń Siedlce – Wisła Puławy 3:3 (0:1)

Bramki: Kamil Włodyka 67, Miłosz Przybecki 72, Maciej Wichtowski 80 – Emil Drozdowicz 37, Jan Flak 51, Bartłomiej Bartosiak 54 k

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 18. Miguel López (60, 10. Marcin Kozłowski), 9. Wojciech Trochim (88, 91. Jakub Sinior), 99. Bartosz Wicenciak (60, 8. Kamil Włodyka), 7. Miłosz Przybecki – 56. Cezary Demianiuk

Wisła: 33. Piotr Owczarzak – 31. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 14. Krystian Bracik, 3. Lukáš Kubáň – 8. Kacper Kondracki (74, 11. Stefan Ilić), 6. Piotr Lisowski (84, 91. Ariel Wawszczyk), 77. Marcin Ryszka (64, 28. Carlos Daniel), 7. Krystian Puton, 10. Bartłomiej Bartosiak (74, 87. Adrian Paluchowski) – 21. Emil Drozdowicz

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 28, Wojciech Trochim 38, Bartosz Wicenciak 51, Cezary Demianiuk 57, Paweł Księżopolski 57 (na ławce) – Jan Flak 2, Lukáš Kubáň 23, Emil Drozdowicz 33, Łukasz Wiech 40, Carlos Daniel 87

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)