W regionie: Wektra sprawiła kolejną niespodziankę

Podopieczni Damiana Krasuskiego wygrali 2:1 w wyjazdowym meczu z Jabłonianką Jabłonna Lacka.

Wektra wyrasta na postrach faworytów. W środowej kolejce team ze Zbuczyna ograł rezerwy Mazovii Mińsk Mazowiecki, a w weekendowej pokonał Jabłoniankę w Jabłonnie Lackiej. Od czasu otwarcia nowego obiektu klub z powiatu sokołowskiego przegrał tylko z Fenixem Siennica i Mazovią II. Teraz do listy pogromców dopisała się Wektra.

Spotkanie w Jabłonnie Lackiej lepiej zaczęło się dla gospodarzy. W 10 minucie podanie Rafała Świnarskiego na bramkę zamienił Mateusz Zawadzki. Wektra potrzebowała pół godziny, aby doprowadzić do wyrównania. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy sposób na pokonanie Przemysława Wrzoska znalazł Krystian Zbieć. Wektra nie zadowoliła się remisem. W 56 minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył powracający do składu Kamil Bobryk. Pomimo okazji z obu stron nic już się nie zmieniło. Wektra wygrała 2:1.

21 maja o 17:00 Wektra podejmie MKS Małkinia.

14.05.22, 17:00 – Jabłonna Lacka

Liga okręgowa: Jabłonianka Jabłonna Lacka – Wektra Zbuczyn 1:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Zawadzki 10 – Krystian Zbieć 40, Kamil Bobryk 54

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki, 4. Dominik Piekutowski, 29. Dominik Bogusz, 33. Kamil Bobryk – 11. Jakub Rzewuski (74, 10. Piotr Jastrzębski), 19. Przemysław Jasiński, 27. Krystian Musiejczuk, 9. Krystian Zbieć (85, 15. Wojciech Krasuski), 5. Damian Golec – 25. Jakub Bobryk (90, 87. Sylwester Jagielak)

Żółte kartki: Rafał Świnarski 19, Nikodem Zdunek 48, Maciej Michalczuk 82 – Dominik Piekutowski 30, Jakub Grodzicki 65

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)