W regionie: Przełamanie Kolektywu w Węgrowie

Kolektyw Oleśnica odniósł pierwsze wiosenne zwycięstwo. Podopieczni Kamila Stanisławowskiego wygrali 3:2 z Czarnymi w Węgrowie.

Drużyna Stanisławowskiego objęła prowadzenie w 4 minucie po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Pawła Rucikowskiego. Szybko strzelony gol pozytywnie nastroił piłkarzy z Oleśnicy. Do przerwy było 2:0, a w 55 minucie już 3:0.

W końcówce Kolektywowi zaczęło brakować sił, ale pomimo dwóch straconych bramek może być zadowolony ze swojej postawy. To pierwsza wygrana teamu z Oleśnicy od 7 listopada. Co ciekawe, Kolektyw zwyciężył trzeci raz na wyjeździe, a u siebie tylko raz cieszył się z pełnej puli.

22 maja o 18:00 Kolektyw podejmie Hutnika Huta Czechy.

15.05.22, 17:00 – Węgrów

Liga okręgowa: Czarni Węgrów – Kolektyw Oleśnica 2:3 (0:2)

Bramki: Jakub Mikołajczuk 87, Łukasz Supleński 90+4 – Paweł Rucikowski 4 k, Mariusz Paudyna 40, Adrian Czajka 55

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak – 2. Kacper Adamiak, 20. Piotr Adamiak, 8. Paweł Rucikowski, 15. Mariusz Rogala II – 22. Jakub Mielcarz (65, 13. Adrian Redosz), 18. Michał Lewandowski, 5. Kamil Komar, 16. Mariusz Paudyna (75, 24. Mikołaj Adamiak), 7. Marcin Pilich – 3. Adrian Czajka

Żółte kartki: Cyprian Skórka 62, Łukasz Supleński 68, Michał Sakowski 76, 77 – Marcin Pilich 45+1, Kacper Adamiak 76

Czerwona kartka: Michał Sakowski 77 (Kolektyw, za drugą żółtą)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)