Pogoń II podzieliła się punktami z Oskarem

Pogoń II Siedlce na własnym boisku zremisowała z Oskarem Przysucha 2:2. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Sebastian Szczepaniak.

Pięciu zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło rezerwy Pogoni w meczu z wiceliderem forBET IV ligi – Oskarem Przysucha.

Już w 8 minucie faworyzowany zespół gości objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Piotr Kornacki i pokonał Rafała Misztala. Dziewięć minut później odpowiedzieli biało-niebiescy. Cezary Bujalski zagrał prostopadle do wychodzącego Sebastiana Szczepaniaka, ten wygrał pojedynek z obrońcą i w sytuacji sam na sam nie dał szans Pawłowi Wieczorkowi. Do przerwy Pogoniści mogli wyjść na prowadzenie po próbach Eryka Więdłochy, Szczepaniaka i Bujalskiego, lecz zabrakło skuteczności. Dla gości okazję miał Przemysław Wicik.

Po ponad godzinie gry Oskar znowu wyszedł na prowadzenie. Kornacki wrzucił piłkę w pole karne, a tam Przemysław Nogaj zamknął akcję skutecznym strzałem. Pogoniści dążyli do zmiany rezultatu. W 70 minucie Bartosz Wicenciak z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Ponadto uderzali Dawid Płudowski i Bujalski. Ze strony gości groźny strzał oddał Michał Bojek. W 80 minucie to siedlczanie zdołali umieścić futbolówkę w siatce. Piłkę w pole karne wrzucił Szymon Mucha, tam opanował ją Szczepaniak i po raz drugi w meczu nie dał szans na interwencję Wieczorkowi. Siedlczanie spotkanie musieli kończyć w osłabieniu, po czerwonej kartce za dwie żółte Bujalskiego.

Kolejny mecz podopieczni Adriana Świderskiego rozegrają w niedzielę 22 maja o 12:30 w Mszczonowie z Mszczonowianką.

18.05.22, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Oskar Przysucha 2:2 (1:1)

Bramki: Sebastian Szczepaniak 17, 80 – Piotr Kornacki 8, Przemysław Nogaj 63

Pogoń II: 12. Rafał Misztal – 32. Dawid Nojszewski, 4. Przemysław Misiak, 17. Adrian Czerski, 2. Szymon Mucha – 7. Eryk Więdłocha, 6. Kacper Stankiewicz, 18. Dawid Płudowski, 99. Bartosz Wicenciak, 8. Cezary Bujalski – 11. Sebastian Szczepaniak (90+1, 14. Marcel Grochowski)

Oskar: 1. Paweł Wieczorek – 5. Maciej Klimas, 11. Mariusz Moskwa (46, 7. Michał Bojek), 8. Dawid Sala (46, 15. Riad Abbaszade), 18. Piotr Kornacki – 16. Przemysław Nogaj, 13. Patryk Czarnota, 6. Karol Karwowski, 10. Jan Imiołek, 2. Przemysław Wicik – 9. Oskar Miturski (59, 17. Miłosz Grzesiński)

Żółte kartki: Szymon Mucha 28, Przemysław Misiak 65, Dawid Płudowski 83, Cezary Bujalski 90, 90+5, Eryk Więdłocha 90+4 – Mariusz Moskwa 25, Patryk Czarnota 52, Przemysław Wicik 60, Karol Karwowski 65, Michał Bojek 69, Piotr Kornacki 80, Łukasz Wiśnik 88 (na ławce)

Czerwona kartka: Cezary Bujalski 90+5 (Pogoń II, za drugą żółtą)

Sędzia: Robert Koc (Warszawa)