czwartek, 25 kwietnia 2024r.

Podwójny triumf UPH w Lidze Akademickiej (fotogaleria)

Zakończyły się zmagania w Lidze Akademickiej. Po zaciętych spotkaniach finałowych okazało się, że Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny zgarnął dwa puchary za pierwsze miejsca.

O tym kto zakwalifikował się do finałów zdecydowały turnieje eliminacyjne, które odbyły się w kwietniu. Dzięki rozłożonym na kilka dni zmaganiom poznaliśmy najlepszą szóstkę. A do walki o finały stanęły drużyny akademickie, licealne z Siedlec i regionu, a także zakłady pracy.

W rywalizacji piłkarskiej studenci UPH mierzyli się z Centrum Medyczno-Diagnostycznym oraz IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego. W pierwszym meczu akademicy rozbili licealistów. W kolejnym uczniowie IV LO zmierzyli się z Centrum, ale pomimo wielu dogodnych sytuacji przegrali 2:6. O zwycięstwie w turnieju zdecydował finał pomiędzy UPH a Centrum. Początek był niemrawy, ale później worek z bramkami się rozwiązał. Studenci wygrali 7:0 i zapewnili sobie wygraną w Lidze Akademickiej.

Wyniki: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny – IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego 7:1, Centrum Medyczno-Diagnostyczne – IV LO 6:2, UPH – Centrum 7:0

  1. UPH
  2. Centrum
  3. IV LO

Najlepszy strzelec: Władysław Szulak (UPH) – 4 gole

Najlepszy bramkarz: Marcin Adamiak (Centrum)

UPH: 1. Maks Gronkowski, 3. Paweł Wielgosz, 4. Władysław Szulak, 5. Walentyn Kozinskyj, 6. Bartosz Doliński, 7. Przemysław Łyk, 10. Daniel Jaśkowiak, 11. Mateusz Jabczyk, 12. Daniel Ponichtera, 13. Paweł Tuwalski

Zmagania futsalowe toczyły się na hali ARMS. W niemal tym samym czasie w Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy 3 Maja trwała rywalizacji siatkarskich mikstów. Poza UPH w triumf celowały I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie i I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach. W nieformalnym finale doszło do wewnątrzsiedleckiego starcia. I LO zaczęło premierowego seta z wysokiego C, jednak studenci i studentki UPH nie poddali się bez walki. Po dwóch partiach było 1:1, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Po emocjonującej końcówce górą byli akademicy.

Wyniki: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Węgrowie – I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach 0:2 (13:25, 11:25), Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny – I LO w Węgrowie 2:0 (25:17, 25:15), UPH – I LO w Siedlcach 2:1 (23:25, 25:15, 15:13)

MVP: Jakub Bieliński (UPH) i Katarzyna Marchelewicz (I LO w Siedlcach)

UPH: 0. Przemysław Łyk, 1. Jakub Bieliński, 2. Wiktoria Rypina, 3. Jakub Sternik, 4. Ewa Pykało, 5. Iza Wojtkowska, 6. Jakub Sękowski, 9. Szymon Wójcik, 13. Łukasz Celiński, 17. Sofija Skosariova

Po zakończeniu zmagań sportowych odbył się konkurs dla kibiców. Następnie doszło do dekoracji medalistów i wręczenia pucharów. Wśród wręczających nagrody prym wiódł rektor UPH Mirosław Minkina. Uczestnicy zgodnie przyznawali, że nowa impreza w sportowym kalendarzu okazała się sukcesem. Dodatkowo finały Ligi Akademickiej wpisały się w tygodniowe święto UPH.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;