sobota, 13 sierpnia 2022

Udana premiera Akademickiej Dychy (fotogaleria)

Za nami premierowa Akademicka Dycha. W imprezie, która połączyła niemal wszystkie lokalne stowarzyszenia biegowe wzięło udział około 150 uczestników.

Start i meta biegów (sztafeta 4×2,5 km dla siedleckich liceów, NW na 5 km i główny na 10 km) zostały zlokalizowany tuż przy Pałacu Ogińskich, siedzibie Rektoratu UPH. Jako pierwsi wystartowali licealiści, następnie biegacze, a na koniec kijkarze. Trasa dychy składała się z dwóch 5-kilometrowych okrążeń. Udało się ją na tyle rozsądnie rozplanować, że nie powodowała większych problemów komunikacyjnych w mieście.

Najszybszy w premierowym biegu na 10 km był Emil Dobrowolski z Chotomowa (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork), drugi na metę wpadł Damian Świerdzewski z Dzbenina (Następny Krok TEAM), zaś trzeci był Kamil Młynarz z Łęcznowoli (SKB Kraśnik). W rywalizacji pań wygrała Monika Kaczmarek z Łodzi (ASICS FrontRunner Poland). Drugie miejsce zajęła Natalia Anna Mierzlikin z Warszawy. Trzecia była Mariola Kłopotowska-Sawa z Siemiatycz (WLKS Siedlce-Nowe Iganie).

W rywalizacji NW najlepszą trójkę stworzyli Marcin Tomczak z Ciechanowa (Koci Pazur), Arkadiusz Zdanowicz ze Stanisławowa i Dariusz Borkowski z Siedlec (NoWi Siedlce). Jeżeli chodzi o rywalizację pań to podium obsadziły: Jolanta Zapałowska z Siedlec (Slow Jogging Siedlce), Ewa Sobiczewska z Siedlec (NoWi Siedlce) oraz Magdalena Wysocka ze Skórca (KApS).

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook