piątek, 3 maja 2024r.

W regionie: Gra Naprzodu lepsza niż wynik (fotogaleria)

Naprzód Skórzec przegrał 2:5 z wyżej notowanym Orłem Baniocha i stracił szanse na utrzymanie w IV lidze.

Drużyna Kamila Gołosia zaczęła odważnie, ale Orzeł szybko przejął inicjatywę. Goście z Baniochy potrzebowali 15 minut, aby złamać opór miejscowych. Marcin Adamiak obronił pierwszy strzał w sytuacji sam na sam, ale przy dobitce Sebastiana Szerszenia był już bezradny. W 20 minucie Damian Chłopek uderzył zza pola karnego tuż obok bramki. Orzeł nie miał problemów z finalizacją. W 29 minucie Cezary Michalak celnie główkował po wrzutce Eryka Agnyziaka. Naprzód nie podłamał się i odpowiedział trafieniem kontaktowym. Po centrze z kornera piłka trafiła do Chłopka, a ten mocnym strzałem nie dał szans Krzysztofowi Jurkowi. W końcówce pierwszej połowy szans na wyrównanie nie wykorzystali Marcel Kołodziejczuk i Jarosław Kisiel.

Tuż po przerwie Orzeł zadał trzeci cios. Dublet skompletował Szerszeń, ale gola nie byłoby bez serii błędów w defensywie. W 52 minucie przepięknym strzałem popisał się Kołodziejczuk, a piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do siatki. Od tego momentu zaczął się mecz. Orzeł oddał pole rywalom, a Naprzód nacierał. Najgroźniejszy był Kołodziejczuk, ale brakowało mu szczęścia (słupek po rykoszecie) lub dokładności. W 79 minucie Sebastian Krasuski zatańczył z obrońcami, ale niepewny Jurek jakimś cudem sięgnął piłki. W końcówce Orzeł dobił Naprzód na przestrzeni kilkudziesięciu sekund. Najpierw Agnyziak pocelował z rzutu wolnego, a po chwili Karol Boniecki przymierzył ze skraju pola karnego. Naprzód przegrał 2:5.

Naprzód już po wygranej Pogoni II stracił iluzoryczne szanse na utrzymanie w IV lidze. Pozytywne informacje dla futbolu w gminie Skórzec napłynęły z Sadownego. ULKS Gołąbek po wygranej 3:0 z Wichrem zapewnił sobie awans do siedleckiej okręgówki.

1 czerwca o 18:30 Naprzód zagra w Sokołowie Podlaskim z Podlasiem.

28.05.22, 18:00 – Skórzec

IV liga: Naprzód Skórzec – Orzeł Baniocha 2:5 (1:2)

Bramki: Damian Chłopek 34, Marcel Kołodziejczuk 52 – Sebastian Szerszeń 15, 49, Cezary Michalak 29, Eryk Agnyziak 90, Karol Boniecki 90+1

Naprzód: 99. Marcin Adamiak – 22. Maciej Chmielewski (88, 18. Piotr Goś), 3. Aleksander Woźnica, 5. Patryk Szachnowski, 23. Igor Łęczycki – 21. Jakub Pawlik (78, 11. Patryk Skrzypek), 8. Jarosław Kisiel, 19. Damian Chłopek (64, 20. Jan Mruz), 9. Marcel Kołodziejczuk (85, 10. Mateusz Kafara), 13. Kacper Skwierczyński (76, 14. Karol Chojecki) – 7. Sebastian Krasuski

Orzeł: 33. Krzysztof Jurek – 20. Patryk Dąbkowski, 22. Cezary Michalak, 3. Bartłomiej Bieniak, 14. Maksymilian Niciporuk (53, 16. Karol Boniecki) – 11. Jakub Rusztecki, 8. Mychajło Koriażnow (71, 99. Dominik Bartnik), 5. Tomasz Doliński, 10. Eryk Agnyziak, 7. Marcel Mich (62, 17. Kacper Ciesielski) – 9. Sebastian Szerszeń (80, 21. Konrad Wosztyl)

Żółte kartki: Igor Łęczycki 41, Maciej Chmielewski 74 – Jakub Rusztecki 5, Karol Boniecki 90+2

Sędzia: Krzysztof Głuszek (Warszawa)