Zwycięstwo z Żyrardowianką (fotogaleria)

Walczące o utrzymanie w forBET IV lidze rezerwy Pogoni pokonały na własnym boisku Żyrardowiankę Żyrardów 5:2.

Pięciu zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło zespół rezerw w meczu z Żyrardowianką.

Pierwsza połowa była wyrównana. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze za sprawą uderzenia Eryka Więdłochy. Odpowiedział Maciej Nalej strzałem z dystansu. Następnie niecelnie strzelali Krzysztof Bajurski i Cezary Bujalski. Po 20 minutach dwie okazję na objęcie prowadzenia mieli przyjezdni za sprawą akcji Bartosza Kuźmińskiego i Naleja, ale Ernest Zbieć nie dał się pokonać. W 25 minucie to Pogoń zdobyła gola. Bartosz Wicenciak dobrze podał do Więdłochy, a ten dał siedlczanom prowadzenie.

Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat. Już w 49 minucie Żyrardowianka doprowadziła do remisu. Adam Dudziński wygrał przebitkę z Adamem Lewkowskim, wyłożył piłkę Kuźmińskiemu, a ten zdobył gola. Trzy minuty później było już 2:1 dla przyjezdnych. Mateusz Tyszkiewicz zagrał daleką piłkę do Naleja, ten uprzedził Zbiecia i skierował piłkę do siatki. Kilka minut później po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Dawida Płudowskiego i po chwili zatrzepotała w siatce. Pogoniści ruszyli za ciosem i szukali kolejnych okazji na objęcie prowadzenia. W 71 minucie jeden z graczy Żyrardowianki zagrał piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Wicenciak. W końcowych minutach meczu siedlczanie jeszcze dwukrotnie pokonali bramkarza gości. Najpierw Więdłocha podwyższył prowadzenie na 4:2, a kilka minut później Maciej Kiełkucki w sytuacji sam na sam nie dał szans na skuteczną interwencję Adamowi Kaniewskiemu.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w środę 1 czerwca o 17:00 w Karczewie z Mazurem.

29.05.22, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET IV liga: Pogoń II Siedlce – Żyrardowianka Żyrardów 5:2 (1:0)

Bramki: Eryk Więdłocha 25, 74, Dawid Płudowski 55, Bartosz Wicenciak 71 (k), Maciej Kiełkucki 83 – Bartosz Kuźmiński 49, Maciej Nalej 52

Pogoń II: 1. Ernest Zbieć – 32. Dawid Nojszewski (84, 9. Wiktor Koczkodaj), 2. Adam Lewkowski, 17. Adrian Czerski (87, 4. Adrian Wrzosek), 14. Szymon Mucha – 7. Eryk Więdłocha (84, 99. Tomasz Wiewiórka), 21. Dominik Leszczuk, 18. Dawid Płudowski (84, 31. Franciszek Gniadzik), 6. Bartosz Wicenciak (87, 19. Paweł Szeląg), 8. Cezary Bujalski – 11. Sebastian Szczepaniak (72, 16. Maciej Kiełkucki)

Żyrardowianka: 12. Kajetan Magiera (46, 1. Adam Kaniewski) – 2. Konrad Marusiak, 15. Jakub Skibiński, 22. Mateusz Tyszkiewicz (62, 21. Wiktor Adamiec), 5. Piotr Gurdziel – 17. Bartosz Fiuk (46, 14. Radosław Kornowski), 7. Piotr Ćwikowski (56, 16. Paweł Zajkowski), 10. Krzysztof Bajurski (72, 6. Michał Poławski), 8. Adam Dudziński (76, 18. Filip Kieraga) – 9. Bartosz Kuźmiński, 19. Maciej Nalej (76, 11. Gegi Kurtanidze)

Żółte kartki: Bartosz Wicenciak 66 – Maciej Nalej 47, Wiktor Adamiec 69, Rafał Woziński 72, 72 (na ławce), Jakub Skibiński 78, Paweł Zajkowski 85

Czerwona kartka: Rafał Woziński 72 (Żyrardowianka, na ławce, za dwie żółte)

Sędzia: Szymon Kmita (Warszawa)