sobota, 20 kwietnia 2024r.

Derby dla Skry. Do szczęścia zabrakło niewiele (fotogaleria)

W ostatnim domowym meczu siedleccy rugbiści przegrali 20:29 ze Skrą Warszawa.

Po początkowym okresie wyrównanej gry przyłożenie zanotował Palu Fihaki. Po chwili przyłożył Paul Walters i Skra objęła prowadzenie 7:0. W kolejnym fragmencie warunki dyktowali stołeczni rugbiści, ale Pogoniści grali ofiarnie w obronie. W 26 minucie Patelesio Sili zderzył się z Fihaki. Po tym zdarzeniu Tongijczyk potrzebował pomocy medycznej z powodu rozciętej powieki, jednak zdołał wrócić do gry. W końcówce obie drużyny wykorzystały karne. Na trafienie Mamuki Chanchibadze odpowiedział Walters. Do przerwy było 10:3 dla Skry.

Druga połowa rozpoczęła się od wyrównania. Przyłożenie zanotował Rati Asatiani, a następnie podwyższył jego rodak – Chanchibadze. Remis nie utrzymał się długo. Bohaterem drugiej połowy był Jonathan O’Neill, który zanotował dwa przyłożenia. Szczególnie bolesne było drugie, po którym warszawianie objęli prowadzenie 27:15. Po stronie Pogoni równie skuteczny był Igor Pątek. To on w ostatniej akcji meczu przyłożył i przedłużył nadzieje na bonus defensywny za nikłą porażkę. Pątek został wyznaczony do kopania podwyższenia, jednak zabrakło me precyzji. Pogoń przegrała 20:29.

Zwieńczeniem sezonu będzie wyjazdowy mecz z Posnanią Poznań (12 czerwca o 14:00). Do utrzymania siedlczanie potrzebują zwycięstwa.

04.06.22, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa 20:29 (3:10)

Punkty: Igor Pątek 10 (2 P), Rati Asatiani 5 (P), Mamuka Chanchibadze 5 (K, pd) – Jonathan O’Neill 10 (2 P), Palu Fihaki 9 (P, 2 pd), Sebastian Kostałkowski 5 (P), Paul Walters 5 (K, pd)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 2. Adrian Chróściel, 3. Isitolo Tuumotooa, 5. Bartłomiej Bareja (77, 20. Arkadiusz Radzikowski), 4. Krystian Olejek, 6. Norbert Kargol, 26. Maciej Panasiuk, 24. Eduard Wertyłećkyj (77, 16. Kostiantyn Guriłow), 9. Filip Skup (59, 27. Przemysław Rajewski), 10. Mamuka Chanchibadze (77, 17. Michał Sadowski), 11. Tomasz Biernacki, 21. Kacper Skup, 13. Patelesio Sili, 14. Igor Pątek, 15. Łukasz Korneć

Skra: 1. Daniel Kosiorek (56, 17. Tomasz Gołąb), 2. Marcin Maciejewski (79, 25. Konrad Prządka), 3. Sebastian Kostałkowski (80, 23. Michał Majcher), 19. Maciej Matusewicz (60, 18. Eryk Chain), 5. Michał Kępa, 6. Cyprian Majcher (80, 16. Łukasz Ślusarczyk), 7. Mateusz Gołuchowski, 8. Jan Cal, 9. Ksawery Strus, 10. Paul Walters (55, 21. Kamil Matysiak), 11. Martin Mangogo (60, 20. Szymon Twardowski), 12. Jonathan O’Neill, 13. Siokivaha Taufui Halaifuana, 14. Violeti Kolo (80, 22. Daniel Żółkowski), 15. Palu Fihaki