W regionie: Gołąbek zdominował lidera (fotogaleria)

W meczu 24 kolejki siedleckiej klasy A ULKS Gołąbek pokonał na swoim stadionie ŁDK Łosice 4:1.

Niedzielny mecz w Gołąbku był starciem dwóch najlepszych zespołów w tegorocznych rozgrywkach w siedleckiej klasie A. Zarówno gospodarze i przyjezdni zapewnili sobie awans do ligi okręgowej. Jesienią w Łosicach w starciu obu zespołów lepszy okazał się Gołąbek, który wygrał 1:0.

Przez większość pierwszej połowy, zespołem mogącym się bardziej podobać był ŁDK Łosice. Przyjezdni otworzyli wynik w 11 minucie. Łukasz Naumiuk zagrał zewnętrzną częścią stopy z rożnego do Przemysława Radziwonki, a stoper ŁDK silnym strzałem z woleja pokonał bezradnego w tej sytuacji Bartosza Pipowskiego. Goście konsekwentnie szarpali i mogli jeszcze podwyższyć, choćby w 29 minucie kiedy w znakomitej sytuacji znalazł się Kacper Wyrzykowski i przestrzelił. Gospodarze dali sygnał do ataku pod koniec pierwszej połowy. Po strzale Michała Czarczyńskiego umiejętnościami bramkarskimi wykazać się musiał Filip Podlipniak, natomiast chwilę później ze stałego fragmentu groźnie uderzał Roman Polovskyi.

W drugiej połowie na dobre zaczęło schodzić powietrze z maszyny lidera, a drużyną rozdająca karty był Gołąbek. W 54 minucie z rożnego dośrodkował Paweł Kiełczykowski, a bramkę kontaktową strzelił głową Marcin Utnicki. W 61 minucie po stracie Dawida Ułasiuka do sytuacji sam na sam doszedł Michał Kruszewski i pokonał Bartłomieja Radziwonkę strzałem między nogami. W 84 minucie strzał od słupka Kruszewskiego dobił Czarczyński i było już 3:1. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Bartosz Rękawek, który zamknął precyzyjnie bite dośrodkowanie Alberta Ziółkowskiego.

W następnej, przedostatniej kolejcie siedleckiej klasy A, ULKS Gołąbek zmierzy się na wyjeździe z Miedzanką Miedzna (sobota 11 czerwca 17:30), natomiast łosiczanie podejmą na swoim obiekcie Victorię Kałuszyn (niedziela 12 czerwca, 16:00).

05.06.22, 16:00 – Gołąbek

Klasa A: ULKS Gołąbek – ŁDK Łosice 4:1 (0:1)

Bramki: Marcin Utnicki 54, Michał Kruszewski 61, Michał Czarczyński 84, Bartosz Rękawek 90 – Przemysław Radziwonka 11

UKLS: 1. Bartosz Pipowski – 6. Piotr Skóra, 19. Piotr Wikiera, 4. Dawid Krawczyk – 42. Szymon Skóra, (46, 9. Albert Ziółkowski), 10. Michał Kruszewski, 8. Michał Czarczyński (86, 96. Michał Jabłoński), 11. Roman Połowśkyj, 21. Marcin Utnicki – 20. Paweł Kiełczykowski (69, 23. Karol Kruszewski), 17. Hubert Wysokiński (85, 3. Bartosz Rękawek)

ŁDK: 33. Filip Podlipniak (46, 1. Bartłomiej Radziwonka) – 16. Daniel Żek (75, 17. Marcin Chwedoruk), 26. Przemysław Radziwonka, 6. Mariusz Szupiluk, 13. Jakub Głuchowski – 11. Kacper Wyrzykowski, 8. Dawid Ułasiuk, 19. Artur Zdun, 31. Łukasz Naumiuk, 2. Michał Niciporuk (63, 18. Artur Demianiuk) – 9. Maciej Szpura (72, 27. Marcin Marszałek)

Żółte kartki: Dawid Krawczyk 80