czwartek, 9 maja 2024r.

Medalowy plon sumitów w Warszawie

W Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie mistrzostwa młodziczek i młodzików w sumo.

Pierwsze miejsce w kat. 55 kg wywalczyła Julia Zielińska (WLKS Siedlce-Nowe Iganie). W ślady klubowej koleżanki poszła Magdalena Miłosz (kat. 60 kg). W tej samej kategorii wagowej druga była Maja Młodzianowska, zaś trzecia Antonina Zdunek.

Drugą lokatę w kat. 65 kg zajęła Julia Lichocka. Trzecie miejsca zajęły Diana Iwanyszyn (kat. 40 kg) oraz Helena Stelmaszczyk (kat. 50 kg). WLKS okazał się najlepszy w klasyfikacji dziewcząt.

Wśród chłopców Wojciech Bareja (był pierwszy w kat. 50 kg, zaś Bartosz Krawczyński wywalczył srebrny medal w kat. 45 kg.

Pięć brązowych medali wywalczyły reprezentantki Gladiatora Siedlce: Amelia Krupska i Emilia Samoćko (obie kat. 35 kg), Wiktoria Polkowska (kat. 40 kg), Paulina Świnarska (kat. 45 kg) i Izabela Gosk (kat. +65 kg). Sumitom poszło zdecydowanie lepiej. Wiktor Olszewski nie miał sobie równych w kat. 55 kg, zaś Wiktor Chromiński był srebrny w kat. 65 kg. Brązowe medal zgarnęli: Oskar Cichocki (kat. 45 kg), Kamil Pawlak (kat. 50 kg), Juliusz Rybak (kat. 65 kg), Wiktor Knap (kat. 70 kg) oraz Bartosz Goławski (kat. +70 kg). Gladiator był drugi w klasyfikacji drużynowej.