W regionie: Koniec zwieńczył dzieło

Wektra Zbuczyn zakończyła udaną rundę zwycięstwem na trudnym terenie w Uninie.

W 15 wiosennych meczach Wektra uzbierała 34 punkty. To jeden z trzech najlepszych wyników w siedleckiej okręgówce. Wygrana z Orłem w Uninie była dziesiątą w tej rundzie. Wektra nie przegrała ani razu u siebie, a na wyjeździe tylko raz.

Bohaterem pierwszej połowy był Krystian Zbieć, który ustrzelił dublet. W 80 minucie Orzeł zdobył bramkę kontaktową. Uninianie walczyli o wyrównujące trafienie, ale nadziali się na kontrę. W ostatniej minucie Jakub Bobryk wykorzystał sytuację sam na sam. Wektra wygrała 3:1 z Orłem.

Wektra plasuje się na szóstym miejscu. Może spaść na siódme jeżeli Jastrząb zapunktuje w meczu z rezerwami Mazovii.

16.06.22,1 15:00 – Unin

Liga okręgowa: Orzeł Unin – Wektra Zbuczyn 1:3 (0:2)

Bramki: Mariusz Dróżdż 80 – Krystian Zbieć 24, 33, Jakub Bobryk 90

Wektra: Damian Krasuski – Jakub Grodzicki, Dominik Bogusz (46 Mateusz Tyszkiewicz), Emil Michalak, Kamil Bobryk (59 Kamil Golec) – Krystian Zbieć, Przemysław Jasiński (80 Bartosz Chomka), Miłosz Lubelski, Krystian Musiejczuk (46 Damian Prokurat), Jakub Rzewuski (46 Damian Golec) – Jakub Bobryk

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)