środa, 8 maja 2024r.

W regionie: Tygrys zaprzepaścił szansę (fotogaleria)

W meczu ostatniej kolejki IV ligi Tygrys Huta Mińska wysoko przegrał z Orłem Baniocha i prawdopodobnie spadnie do V ligi.

Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego zdawali sobie sprawę ze stawki spotkania. W razie zwycięstwa Tygrys byłby pewny miejsca w scentralizowanej IV lidze w nowym sezonie. Dodatkowo piłkarze z Huty Mińskiej mogli sprawić prezent trenerowi, który 16 czerwca świętował 48 urodziny.

Pierwsza połowa była wyrównana. Tygrys grał nieco nerwowo, zaś Orzeł prezentował wyższą kulturę gry. Kilka razy goście z Baniochy oddawali strzały z dystansu, ale zbyt słabej jakości, żeby pokonać Jakuba Szymkowiaka. Najlepszą szanse po stronie gospodarzy miał Paweł Michalski, który w 24 minucie odzyskał piłkę w polu karnym i uderzył z ostrego kąta. Jan Balawejder był jednak na posterunku. Do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie Tygrys został wypunktowany. Nie znaczy to, że gospodarze nie mieli swoich okazji. Poprzeczka była obijana przez Daniela Żurawskiego i Jakuba Teodorskiego. W 54 minucie Cezary Michalak dołożył głowę do centry rezerwowego Eryka Agnyziaka. Po chwili powinno być 2:0. Dominik Bartnik wykorzystał dalekie i niepotrzebne wyjście Szymkowiaka wykładając piłkę Krzysztofowi Możdżonkowi, ten z bliska jakimś cudem przestrzelił. W 72 minucie Kamil Panufnik uderzał z przewrotki po rzucie rożnym, ale zbyt lekko, żeby zaskoczyć Balawejdera. Dziesięć minut później było po meczu. Patryk Dąbkowski zamienił na bramkę centrę Agnyziaka z rzutu rożnego. W końcówce Tygrysa dobili jeszcze Wojciech Gorczyca (wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką Michała Koszeli) oraz Sebastian Szerszeń (asysta Agnyziaka).

Orzeł wygrał 4:0 i uprzykrzył życie Tygrysowi. Utrzymanie klubu z powiatu mińskiego zależy od kilku czynników i jest praktycznie nierealne.

16.06.22, 13:00 – Huta Mińska

IV liga: Tygrys Huta Mińska – Orzeł Baniocha 0:4 (0:0)

Bramki: Cezary Michalak 54, Patryk Dąbkowski 82, Wojciech Gorczyca 87 k, Sebastian Szerszeń 90

Tygrys: 1. Jakub Szymkowiak – 5. Jakub Pasik, 4. Kamil Panufnik, 3. Stanisław Dźwigała, 6. Serhij Woronin (76, 19. Michał Mruz) – 10. Piotr Haber, 7. Daniel Żurawski (86, 8. Michał Koszela), 15. Paweł Michalski (86, 13. Maksymilian Minchberg), 16. Anatolij Masałow, 11. Jakub Teodorski (67, 18. Mateusz Tarnowski) – 20. Serhij Herasymeć

Orzeł: 1. Jan Balawejder – 20. Patryk Dąbkowski, 22. Cezary Michalak, 3. Wojciech Gorczyca, 14. Maksymilian Niciporuk (89, 16. Karol Boniecki) – 7. Marcel Mich (46, 10. Eryk Agnyziak), 8. Mychajło Koriażnow (70, 19. Bartłomiej Grudziński), 5. Tomasz Doliński, 70. Krzysztof Możdżonek (78, 15. Łukasz Racis), 17. Kacper Ciesielski (90+1, 11. Jakub Rusztecki) – 99. Dominik Bartnik (83, 9. Sebastian Szerszeń)

Żółte kartki: Stanisław Dźwigała 26, Paweł Michalski 29, Anatolij Masałow 67, Jakub Pasik 75, Michał Koszela 87 – Tomasz Doliński 1, Mychajło Koriażnow 18, Patryk Dąbkowski 19, Mateusz Kanabus 20 (na ławce), Cezary Michalak 43, Wojciech Gorczyca 65, Bartosz Kobza 66 (na ławce), Jan Balawejder 89

Sędzia: Piotr Pałaszewski (Ostrołęka)