Sukcesy w mistrzostwach Polski

W dniach od 16 do 19 czerwca w Szczecinie odbyły się jubileuszowe 50 Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski.

Podczas zawodów zaprezentowali się również siedleccy sportowcy. IKS Siedlce zajął 19 miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając jeden złoty medal złoty, który trafił do rąk Katarzyny Piekart (rzut oszczepem z wynikiem 32,80 m, kat. F46) oraz dwa brązowe medale, które wywalczyły Julia Wojtczuk (100m K T37-38, z wynikiem 18,06 s) oraz najmłodsza uczestniczka wydarzenia Julia Chodowiec (200 m K w kat. T46-47 z wynikiem 30,48 s).

Wspomnieć należy, że debiuty startowe w barwach klubu zanotowali Patrycja Pochopień (400 m K) i Sebastiana Jasiński (rzut maczugą). Ponadto Michał Wiśniewski (pchnięcie kulą i rzut dyskiem) i Daniel Bańkowski (rzut oszczepem i rzut dyskiem) osiągnęli najlepsze wyniki życiowe.

Małgorzata Mućka zajęła czwarte miejsce w w biegu na 100m (14,52 s) oraz czwarte miejsce w biegu na 200m z czasem 31,87 s.

źródło: własne; foto: IKS Siedlce