W regionie: Orzeł wciąż w grze po pierwszym barażu (fotogaleria)

Orzeł Unin przegrał 1:2 w pierwszym meczu barażowym o awans do V ligi. Józefovia Józefów wykorzystała atut własnego boiska, ale nie może być pewna swego.

W pierwszych minutach w poczynaniach obu ekip zauważalna była nerwowość. Aktywny po stronie Orła był Krystian Parzyszek, który walczył o każdą piłkę i kilkukrotnie oddawał strzały z dystansu. Józefovia miała problem z dochodzeniem do klarownych sytuacji. W 26 minucie uninianie domagali się faulu, nie zachowali koncentracji i zostali skontrowani. Z lewej strony dośrodkował Maciej Żaczek, zgrał Mateusz Trąbiński, a z najbliższej odległości główką piłkę do siatki wpakował Julian Jaquet. Orzeł mógł odpowiedzieć w 28 minucie, ale Hubert Herdzik końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Szymona Zowczaka z 18 metra. Do przerwy było 1:0 dla Józy.

Kilka chwil po wznowieniu gry Orzeł doprowadził do remisu. Po znakomitym podaniu z głębi pola Bartłomiej Szczęśniak z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam. W 55 minucie Parzyszek oddał zbyt lekki strzał, żeby zmusić Herdzika do kapitulacji. Dziesięć minut później Józefovia wróciła na prowadzenie. Podanie Tobiasza Filochowskiego na bramkę zamienił rezerwowy Jakub Malinowski. W 73 minucie Adrian Gapczyński próbował wkręcać z rzutu rożnego, ale trafił w słupek. W odpowiedzi Łukasz Korgul 80-metrowym podaniem z piątki poszukał Parzyszka, ale napastnik Orła nie zdołał przechytrzyć Herdzika. W końcówce dwie znakomite sytuacje miał Żaczek, ale koncertowo je zmarnował. Końcówka była nerwowa, ale więcej goli nie padło. Józefovia pojedzie na rewanż z jednobramkową przewagą.

Rewanż 25 czerwca w Uninie o 17:00.

22.06.22, 18:00 – Józefów

I mecz barażowy o awans do V ligi: Józefovia Józefów – Orzeł Unin 2:1 (1:0)

Bramki: Julian Jaquet 26, Jakub Malinowski 65 – Bartłomiej Szczęśniak 48

Józefovia: 12. Hubert Herdzik – 10. Daniel Trzepałka (46, 72. Maciej Blechman), 11. Ignacy Ognicha, 2. Mikołaj Adamiak, 8. Adrian Gapczyński – 19. Tobiasz Filochowski (79, 9. Marcin Makulec), 5. Robert Rokicki, 4. Michał Macioszek (75, 77. Filip Pietrusiewicz), 17. Julian Jaquet (63, 21. Jakub Malinowski), 70. Maciej Żaczek – 7. Mateusz Trąbiński (87, 28. Michał Orowiecki)

Orzeł: 22. Patryk Tkaczewski – 13. Jakub Kowalski, 5. Łukasz Korgul, 15. Łukasz Piesio (86, 17. Kamil Kasprzak), 16. Denis Dobrowolski – 11. Mariusz Dróżdż (82, 8. Piotr Wielgosz), 10. Szymon Żaczek, 3. Bartłomiej Szczęśniak (66, 7. Kamil Michalczyk), 14. Szymon Zowczak (73, 4. Hubert Osiak), 9. Wojciech Migas (79, 18. Piotr Poszytek) – 6. Krystian Parzyszek

Żółte kartki: Tobiasz Filochowski 63, Michał Orowiecki 89 – Mariusz Dróżdż 50, Bartłomiej Szczęśniak 60, Jakub Kowalski 70, Szymon Żaczek 74

Sędzia: Norbert Chrząstek (Radom)