środa, 28 września 2022

Biegacze czy rzeźnicy?

W dniach 16-18 czerwca w miejscowości Cisna odbył się VIII Festiwal Biegu Rzeźnika. Ta impreza biegowa to siedem biegów górskich rozgrywanych na bieszczadzkich szlakach turystycznych i trasach biegowych.

Na tej bardzo znanej imprezie biegowej pojawili się biegacze z Siedlec i okolic. 16 czerwca odbył się Maraton Rzeźnika. W tym biegu Yulo Run Team Siedlce reprezentował Waldemar Pytel.

Dzień później o 1.30 wystartował Bieg Rzeźnika ultra na dystansie 107 km. W tym biegu 33 miejsce w kat. open i 3 w kategorii M50 zajął Adam Kosiorek z Mokobodów. Tuż po nim o 3 nad ranem z Komańczy na trasę kultowego biegu Rzeźnika na dystansie 80 km wybiegli Tomasz Skóra i Roman Stefaniuk z Grupy Biegaczy Skórzec Biega.

Bieg ten ma charakter drużynowy. Startują w nim dwuosobowe drużyny, które w tym samym składzie muszą przebyć całą trasę biegu. Nie ma możliwości zmiany składu drużyn w trakcie trwania zawodów, bez względu na okoliczności. Jest to istotny element stanowiący o trudności biegu. Skóra i Stefaniuk startowali w kategorii Mix. Ich partnerkami były Agnieszka Adamowicz i Sylwia Sobieszek z klubu Zwolennicy Biegania ze Zwolenia.

Ostatni dzień to najbardziej znany bieg – Rzeźniczek na dystansie 28 km oraz Dycha na Jeleni Skok.
W tych biegach wystartowało kilkunastu reprezentantów naszego regionu, reprezentujących barwy Yulo Run Team oraz Grupy Biegaczy Skórzec Biega. Warto wspomnieć że z trasą Rzeźniczka zmierzyła się również Hanna Mitura z Siedlec, która w tym roku obchodzi 63 urodziny.

WYNIKI

 

źródło i foto: Grupa Biegaczy Skórzec Biega

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook