środa, 28 września 2022

Kolejne wspomnienie braci Strusów

25 czerwca w hali Zespołu Oświatowego w Nowych Iganiach odbędzie się Międzynarodowy Turniej im. Tadeusza i Zygmunta Strusów.

W zawodach wezmą udział reprezentacje z: Ukrainy, Słowacji, Czech, Litwy oraz Polski m.in.: Z Teresina, Borkowic, Warszawy, Kraśnika, Chełma, Rzeszowa, Stoczka Łukowskiego, Karlina, Lublina.

WLKS reprezentowało będzie ponad 18 zawodniczek i zawodników w kategoriach: młodzik i kadet m.in. z Kotunia, Stoku Lackiego, Nowych Igań i Korczewa.

Program zawodów
11.30 – otwarcie zawodów
11.45 – walki eliminacyjne
17.00 – walki finałowe i dekoracje

Zygmunt Strus urodził się 29 kwietnia 1950 roku. W latach 1970-90 tego był pracownikiem Zakładach Drobiarskich w Siedlcach. W 1990 roku wspólnie z bratem Tadeuszem założył firmę TRANSMOT. Od 2000 roku byli wspólnie sponsorami przedsięwzięć sportowych w naszym klubie.

Był aktywnym działaczem naszego klubu. W 2011 roku został V-ce Prezesem Fundacji Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży „Szansa dla Młodzieży”. W swojej pracy społecznej brał czynny udział w różnych Komitetach Organizacyjnych w lekkiej atletyce, podnoszeniu ciężarów, a także w zapasach. Był zaangażowany w działalność sportową jak i społeczną. Był zawsze uśmiechnięty i wesoły.

Tadeusz Strus urodził się 15 grudnia 1952 roku w Siedlcach. Pierwszą pracę podjął w Państwowej Kolumnie Sanitarnej następnie w Powiatowym Zarządzie Dróg Lokalnych w Siedlcach. W 1976 r. podjął pracę w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt w Żelkowie. 15 lat później wspólnie z bratem Zygmuntem założył firmę TRANSMOT, która szybko zdobyła dominującą pozycję na rynku. Od 2000 roku był sponsorem wydarzeń sportowych organizowanych przez klub WLKS Iganie Nowe. Dzięki miłej atmosferze w klubie w 2004 roku z okazjonalnego działacza stał się ważnym ogniwem jego Zarządu. Od 2008 roku zasiadał w Prezydium klubu jako sekretarz. Podczas pełnienia tej funkcji wielokrotnie kierował pracami organizacyjnymi wydarzeń społecznych klubu. Był między innymi Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach, Mistrzostw Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów czy Mistrzostw Zrzeszenia LZS w zapasach.

Był człowiekiem nie tuzinkowym w pracy zawodowej i działalności społecznej upartym i wytrwałym, a przy tym zawsze uśmiechniętym i wesołym. Nigdy nie pozwalał się nudzić w swoim towarzystwie.

Organizatorem zawodów jest Wojewódzki Ludowy Klub Sportowy Nowe Iganie przy współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Powiatem Siedleckim, Wójtem Gminy Siedlce.

 

źródło i foto: WLKS Siedlce-Nowe Iganie

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook