środa, 22 marca 2023r.

Marek Murmyło nowym prezesem WLKS

Marek Murmyło został nowym prezesem WLKS Siedlce-Nowe Iganie.

Jego poprzednik Zygmunt Wielogórski został honorowym prezesem klubu, zaś Waldemar Spólnicki honorowym członkiem klubu.

Marek Murmyło jest wieloletnim Dyrektorem Generalnym Eco Harpoon – Recycling Sp. z o.o w Cząstkowie Mazowieckim (gmina Czosnów, woj. mazowieckie). Między innymi z jego inicjatywy firma podpisała umowy z wieloma stowarzyszeniami kultury fizycznej i sportu w sprawie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii w klubach sportowych. W tej sprawie jest podpisana Umowa z Polskim Komitetem Olimpijskim, Krajowym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe i WLKS. Pozyskane ze zbiórki środki finansowe przekazywane są na rozwój sportu. To z inicjatywy Murmyły przekazywane są również środki finansowe w ramach sponsoringu imprez krajowych i międzynarodowych organizowanych przez Krajowe Zrzeszenie LZS, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Polski Związek Sumo.

Od kilku lat Eco Harpoon – Recycling wspiera również jako sponsor organizowane mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów czy w LA. Marek Murmyło wspiera również działalność I-ligowych siatkarzy Legii Warszawa.

Prywatnie nowy prezes WLKS ma w domu bogaty zbiór wszelkich precjozów sportowych dotyczących piłki siatkowej, podnoszenia ciężarów, LA oraz trofea WLKS. Aktywnie pracuje w Komisji Sportu Wiejskiego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jest byłym wysokim oficerem WP.

 

źródło: własne / WLKS; foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;