Porażka z Wisłą w końcówce (fotogaleria)

Porażka z Wisłą w końcówce

Siedlecka Pogoń w kolejnym meczu sparingowym przegrała w Puławach z miejscową Wisłą 2:3.

Kontrakt z Pogonią podpisał wypożyczony ostatnio z Gwardii Koszalin Mateusz Piotrowski. Zawodnik związał się z Pogonią rocznym kontraktem. Nowym piłkarzem Pogoni został Robert Prochownik. Ofensywny zawodnik związał się z MKP roczną umową z opcją przedłużenia. W Pogoni, w meczu zagrali nowi testowani zawodnicy: bramkarz z Pogoni Grodzisk Mazowiecki Eryk Mirus, napastnik z Broni Radom Michał Kielak i pomocnik z Advitu Wiązowna Mikołaj Misiak.

Początek spotkania lepszy był w wykonaniu puławian. Aktywny w zespole Wisły był Mateusz Klichowicz, który powodował sporo problemów Pogonistów w defensywie. W 4 minucie przed okazją strzelecką dla gospodarzy staną testowany zawodnik, ale uderzył nad bramką. Następnie z dystansu strzelał kolejny z zawodników testowanych gospodarzy i po rzucie rożnym czujność Jakuba Kowyni sprawdził Łukasz Wiech. W kolejnych minutach spotkania mecz się wyrównał. Obie drużyny walczyły w środku pola i brakowało okazji na zdobycie bramki. W 38 minucie swoją okazję miał testowany w Pogoni Damian Nowak, który z trudnej pozycji uderzył w górną siatkę bramki rywala. Dwie minuty później piłka znalazła się w siatce puławian. Do rzutu wolnego podyktowanego za faul na Damianie Szuprytowskim podszedł Maciej Wichtowski i celnym uderzeniem dał prowadzenie Pogonistom. W końcówce odsłony swoją szansę miał także Ernest Dzięcioł, ale uderzył obok bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od próby Krystiana Putona z rzutu wolnego. Pomocnik uderzył nad poprzeczką. Po godzinie gry Wisła doprowadziła do wyrównania. Wrzutkę z rzutu wolnego głową wykorzystał Ednilson Furtado, kierując piłkę do siatki. Groźne rzuty wolne bite przez Putona stwarzały sporo problemów siedlczanom. W 66 minucie błąd po dośrodkowaniu Putona z rzutu rożnego popełnił bramkarz Pogoni Eryk Mirus, co wykorzystał Robert Majewski wyprowadzając swój nowy klub na prowadzenie. Trzy minuty później Pogoń wyrównała stan meczu. Szybko wykonany rzut z autu, piłka trafiła do Cezarego Demianiuka, który obsłużył Kamila Włodykę, a ten sprzed pola karnego zmieścił piłkę w siatce. Kwadrans przed końcem Włodyka uderzył na bramkę gospodarzy, piłkę odbił golkiper, a dobitka Roberta Prochownika była niecelna. W odpowiedzi groźnie strzelał Puton. Końcówka spotkania przyniosła gola zespołowi z Puław. Ednilson Furtado zaskoczył Mirusa strzałem przy bliższym słupku, dając swojemu zespołowi zwycięskiego gola.

W Wiśle zagrał były piłkarz Pogoni – Robert Majewski.

Kolejny sparing Pogoń rozegra w środę 6 lipca w Siedlcach ze Zniczem Pruszków.

02.07.22, 11:00 – Puławy

Sparing: Wisła Puławy – Pogoń Siedlce 3:2 (0:1)

Bramki: Ednilson Furtado 60, 89, Robert Majewski 66 – Maciej Wichtowski 40, Kamil Włodyka 69

Wisła: 33. zawodnik testowany (46, 93. zawodnik testowany) – 14. zawodnik testowany (46, 10. zawodnik testowany), 18. Łukasz Wiech, 99. Robert Majewski, 27. Dominik Cheba – 8. zawodnik testowany (46, 48. Ednilson Furtado), 28. zawodnik testowany (46, 94. zawodnik testowany; 75, 29. zawodnik testowany), 74. Przemysław Skałecki (46, 90. zawodnik testowany; 75, 14. zawodnik testowany), 7. Krystian Puton, 45. Mateusz Klichowicz (46, 20. zawodnik testowany) – 5. Dawid Retlewski

Pogoń: 97. Jakub Kowynia (46, 12. Eryk Mirus) – 24. Przemysław Misiak (63, 98. Maciej Kołoczek), 19. Maciej Wichtowski (87, 17. Adrian Wrzosek), 2. Tomasz Lewandowski (87, 5. Dominik Leszczuk), 23. Nikodem Fiedosewicz (77, 3. Szymon Mucha) – 22. Marcinho (46, 25. Cezary Demianiuk), 6. Mateusz Piotrowski (71, 32. Mikołaj Misiak), 27. Ernest Dzięcioł (63, 8. Kamil Włodyka), 7. Damian Szuprytowski (71, 10. Bartosz Wicenciak), 20. Cezary Bujalski (46, 18. Robert Prochownik) – 14. Damian Nowak (63, 11. Michał Kielak)

Żółte kartki: Dawid Retlewski 18 – Mateusz Piotrowski 11

Sędzia: Bartosz Wawer (Lublin)