niedziela, 2 października 2022

Jak wypadła Pogoń w raporcie PZPN?

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował “Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN”.

Raport jest wydawany corocznie i stanowi organizacyjne podsumowanie sezonu 2021-22. Znalazło się w nim miejsce dla Pogoni Siedlce, która gra w II lidze.

Całkowita frekwencjach na meczach Pogoni w sezonie 21-22 to 9873 – śr. 617 na mecz (siódmy wynik w lidze). Jeżeli chodzi o parkingi dla kibiców siedlecki klub został oceniony na 4,56 (trzeci wynik w lidze), zaś w przypadku parkingów dla drużyn i oficjeli na 3,56 (najgorszy wynik w lidze). 4,13 (siódmy wynik w lidze) – to wynik Pogoni w aspekcie przystosowania obiektu dla kibiców niepełnosprawnych.

Punkty depozytowe na stadionie Pogoni otrzymały ocenę 4,13 (11 wynik w lidze). Ciągi komunikacyjne były odpowiednio zabezpieczone, stąd ocena 4,56 (czwarty wynik w lidze). Nieco gorzej było z wyjściami bezpieczeństwa – 4,50 (szósty wynik w lidze). Bufety na Pogoni to dolne rejony klasyfikacji – ocena 3,50 i trzecia lokata, ale od końca.

Stanowisko dowodzenia zostało ocenione na 4,38 (trzeci wynik w lidze). Lepsze warunki pracy dla mediów były tylko na stadionie Motoru Lublin – 4,75 (drugi wynik w lidze). Sanitariaty zostały ocenione na 4,41 (piąty wynik w lidze).

Warunki oglądania meczu na siedleckim stadionie to ścisła ligowa czołówka – ocena 4,75 i trzecie miejsce. Ponadto nie odnotowano brudnych siedzisk na ligowych spotkaniach Pogoni. Gorzej było z przygotowaniem boiska – ocena 4,50 i 12 miejsce w lidze. Polityka informacyjna Pogoni została oceniona na 4,19 (10 wynik w lidze). Organizacji wejścia kibiców gospodarzy przyznano notę 4,44 (szósty wynik w lidze), zaś organizacji wejścia gości – 4,67 (siódmy wynik).

Proaktywność stewardów oceniono na 4,38 (ósmy wynik w lidze), zaś ich ogólną pracę na 4,56 (szósty wynik). Służbom medycznym przyznano notę 4,38 (10 wynik w lidze). Obsługę kibiców niepełnosprawnych oceniono na 4,42 (11 wynik w lidze). 4,81 – oto ocena współpracy organizatora i podmiotów publicznych (trzeci wynik w lidze).

Kierownik ds. bezpieczeństwa otrzymał ocenę 4,63 (siódmy wynik w lidze), zaś spiker na meczach Pogoni – 4,69 (11 wynik w lidze).

Ogólną organizację meczów przez Pogoń oceniono na 4,44 (siódmy wynik w lidze). W klasyfikacji Fair Play MKP zajął piąte miejsce z wynikiem 7,33.

CAŁY RAPORT

 

źródło: własne; foto: PZPN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook