Sukces Waleckiego pod Klimczokiem

Lekkoatleci WLKS i Feniksa wzięli udział w zawodach rozgrywanych w Bielsku-Białej w dniach 15-17 lipca.

Reprezentanci WLKS rywalizowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Pierwsze miejsce w skoku wzwyż zajął Jakub Walecki. Jego wynik to 2,07 m. Rekordowy dla chodziarzy był dystans 10000 metrów. Ernest Przestrzelski był piąty (60.56), Hubert Dziewulski – szósty (62.06), zaś Jakub Wyżywniak – ósmy (65.52). Wymieniony tercet wrócił z Bielska-Białej z rekordami życiowymi.

Siódme miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki zajęła Wiktoria Gwiazdecka (czas: 1.04,40 s). Amelia Janeczek była szesnasta (34.28) w chodzie sportowym na 5000 metrów, zaś Ewa Kucharek – siedemnasta z czasem 37.26.

Zawodnicy Feniksa sprawdzali swoje siły w mistrzostwach Polski U-18. Piąte miejsce zajął Piotr Czarnocki w dziesięcioboju z wynikiem 5689 pkt. Jest to nowy rekord życiowy zawodnika oraz rekord klubu poprawiony o 15 punktów. 12 miejsce w skoku wzwyż zajął Maciej Wyrębiak. Skoczek pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 178 cm i to jest jego nowy rekord życiowy.

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie / SKS Feniks Siedlce; foto: WLKS