piątek, 19 sierpnia 2022

Epicentrum zagra z KPS?

KPS Siedlce myśli już o przyszłym sezonie I ligi. Wiele wskazuje na to, że po raz pierwszy w historii rozgrywki będą miały międzynarodowy charakter.

A wszystko za sprawą Epicentrum Podolany. Od jakiegoś czasu wiadomo, że do PlusLigi dołączy Barkom Każany Lwów. Bazą ukraińskich siatkarzy, którzy szukają dla siebie miejsca z powodu rosyjskiej inwazji, będzie Kraków. Lwowiacy będą rozgrywać swoje mecze na hali Suche Stawy w Nowej Hucie.

– To szczególne wydarzenie. Projekt “Siatkówka Łączy Narody” ma spowodować, by młodzież z Ukrainy mogła normalnie żyć – mówił prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski.

Projekt „Siatkówka łączy narody” realizowany będzie w dwóch obszarach – sportowym i integracyjnym. Sztab oraz zawodnicy Barkomu Każany, przy wsparciu sztabów szkoleniowych małopolskich klubów, będą prowadzić wspólne zajęcia siatkarskie dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy. Równolegle trenerzy i zawodnicy będą prowadzić zajęcia ruchowe z elementami siatkówki dla dorosłych członków rodzin polskich i ukraińskich.

Ochotę na rywalizację z polskimi ligowcami ma również Epicentrum Podolany. Trenerem ukraińskiej drużyny jest Mariusz Sordyl.

– Chcemy zagrać w Tauron I lidze. Pracujemy nad tym. Na ten moment nie mamy jednak stworzonej formuły. Chcemy brać udział w rozgrywkach jako pełnoprawny zespół, zgodnie z duchem sportu. Rozumiem, że sprawa ewentualnego awansu może być dla naszej drużyny ograniczona. Mimo to chcielibyśmy rywalizować od początku do końca ligi – mówił Sordyl na łamach tvpsport.pl.

W najbliższych dniach powinno wyjaśnić się czy I liga zostanie poszerzona. A jeżeli tak to jakie miasto stanie się bazą wypadową Epicentrum.

 

źródło: własne / PZPS; foto: PZPS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook