piątek, 24 marca 2023r.

Błyskawiczny rewanż Pogoni

31 lipca 1988 roku Pogoń Siedlce wygrała 2:0 z Polonią Warszawa. Wkrótce minie 34 lata od tego wydarzenia.

Okoliczności spotkania były ciekawe. Z racji gruntownego remontu płyty na stadionie przy ulicy Wojskowej mecz z Czarnymi Koszulami odbył się na boisku MOSiR przy Prusa. Zastępczy obiekt przyniósł szczęście, bowiem siedlczanie wygrali 2:0 po trafieniach Marka Cabaja i Marka Czyżkowskiego. Oba gole padły po przerwie.

– Po jednym z dośrodkowań z piłką mija się Czyżkowski, ale na miejscu jest Cabaj. Plasowanym, technicznym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza i jest 1:0. Na trybunach owacje – relacjonował Janusz Grudzień na łamach „Tygodnika Siedleckiego”.

Pogoń żądna rewanżu za porażkę tydzień wcześniej w Pucharze Polski nie spuściła nogi z gazu. Na 2:0 trafił Czyżkowski, który dobrze pamięta to spotkanie.

– Po stronie Polonii grali wówczas m.in. Dariusz Dźwigała, Bogdan Tereszczyński oraz późniejszy trener Pogoni Grzegorz Wędzyński. Rozegraliśmy jednak dobry mecz i zasłużenie wygraliśmy. Pamiętam, że w przegranym 0:1 rewanżu dostępu do bramki Czarnych Koszul bronił Krzysztof Dowhań, obecny trener bramkarzy Legii – wspomina Czyżkowski.

Podopieczni Lecha Poducha udanie zainaugurowali sezon w III lidze, grupie centralnej. Były to jednak miłe złego początki. Pogoń miarowo osuwała się w ligowej tabeli. Siedlczanie zakończyli sezon na 11 pozycji, która oznaczała spadek do klasy międzyokręgowej.

 

31.07.88 – Siedlce (stadion MOSiR)

III liga, gr. centralna: Pogoń Siedlce – Polonia Warszawa 2:0 (0:0)

Bramki: Marek Cabaj 58, Marek Czyżkowski 68

Pogoń: Dariusz Pajka – Tadeusz Marczak, Adam Krasuski, Andrzej Urban, Andrzej Janusiewicz – Jacek Bednarczyk (46 Włodzimierz Filaber), Marek Cabaj, Janusz Puchalski, Krzysztof Pawlusiewicz – Marek Czyżkowski, Tadeusz Archiciński

Sędzia: Andrzej Kruszczyński (Lublin)

Widzów: 1000

 

źródło: własne / Tygodnik Siedlecki; foto: Tygodnik Siedlecki

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;