piątek, 19 sierpnia 2022

KPS rozpoczął przygotowania do nowego sezonu (fotogaleria)

I-ligowiec z Siedlec ma za sobą pierwszy trening przed startem sezonu 2022-23.

Na pierwszych zajęciach zabrakło trenera Mateusza Grabdy, który razem z prowadzoną przez niego reprezentacją Polski do lat 20 szykuje się do udziału w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Bańskiej Bystrzycy. Identyczny był powód absencji Mateusza Kufki. Z kolei Przemysława Kupki zabrakło z powodu urazu. Treningi z pierwszą drużyną rozpoczął atakujący Wiktor Nowak z drużyny juniorów.

Spośród 10 zawodników, którzy latem opuścili KPS wszyscy znaleźli już nowe kluby. Mateusz Borkowski przeniósł się do Norwidu Częstochowa, Filip Frankowski i Bartosz Michalak związali się z Olimpią Sulęcin, Adam Lorenc wrócił po okresie wypożyczenia do Cuprum Lubin, Mariusz Magnuszewski przeszedł do Ślepska Suwałki, nowym klubem Adriana Markiewicza została Lechia Tomaszów Mazowiecki, zaś Radosława Nowaka – Chełmiec Wałbrzych. Dawid Pawlun będzie grał w ekipie beniaminka I ligi – Astrze Nowa Sól. Wiktor Mielczarek przeniósł się do GKS Katowice, zaś Piotr Truszkowski będzie grał w rezerwach KPS.

26 i 27 sierpnia KPS wyjedzie do Lublina, gdzie weźmie udział w mocno obsadzonym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin z udziałem gospodarzy – LUK Lublin, BBTS Bielsko-Biała i Cerrad Enea Czarnych Radom. Tydzień później (2-3 września) do Siedlec zjadą się drużyny z Białegostoku, Chełma i Tomaszowa Mazowieckiego. Dwa tygodnie później stawka się powtórzy, ale areną zmagań będzie stolica Podlasia. W międzyczasie KPS zagra jeszcze sparing z reprezentacją Polski do lat 20.

Start ligi w połowie września. KPS prawdopodobnie przełoży pierwsze dwa mecze, aby do drużyny zdołał dołączyć trener Grabda.

 

Kadra KPS na pierwszym treningu:

Atakujący: Wiktor Nowak, Kacper Wnuk

Przyjmujący: Damian Dobosz, Kamil Długosz, Michał Gołębiowski, Adrian Kopij

Rozgrywający: Piotr Fenoszyn, Krzysztof Pigłowski

Środkowi: Karol Kubisz,  Jakub Strulak, Radosław Szczeciński

Libero: Adrian Potera, Patryk Waloch

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook