Krótka pucharowa przygoda Pogoni III (fotogaleria)

W meczu I rundy Okręgowego Pucharu Polski Pogoń III Siedlce przegrała 2:3 z Watrą Mrozy.

Jak na ogranego ligowca przystał Watra potrzebowała zaledwie kilku chwil, aby przejąć kontrolę nad meczem. W pierwszych pięciu minutach dogodne okazje do pokonania Ernesta Zbiecia mieli Adrian Czajka oraz Jacek Wronowski, ale ich nie wykorzystali. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Filipa Grochali z ponad 20 metrów. Kacper Jarząbek miał sporo problemów, ale zdołał odbić futbolówkę do boku. W 11 minucie Piotr Kowalczyk dołożył głowę do wypieszczonego dośrodkowania Łukasza Żery.

W 29 minucie powinno być 2:0 dla mrozian, ale Aleksandr Maksimowicz za długo zwlekał ze strzałem, a potem źle odegrał. Tuż przed końcem pierwszej połowy po składnej akcji okazji na dublet nie wykorzystał Piotr Kowalczyk. Piłka po jego uderzeniu wylądowała tylko na górnej siatce. Do przerwy było 1:0 dla Watry.

Od początku drugiej połowie sporą ochotę do gry przejawiała Filip Grochala. W końcówce został nagrodzony trafieniem, które niestety nic nie dało w ostatecznym rozrachunku. Zanim do tego doszło dwupak zapakował Filip Kąca. W obu przypadkach snajper Warty miał przed sobą tylko rezerwowego golkipera – Konrada Łęczyckiego. Przy stanie 2:0 wydawało się, że jest już po herbacie. Tymczasem w 77 minucie Dawid Jastrzębski wywalczył jedenastkę, którą na bramkę zamienił Wojciech Kisieliński. Radość zmącił drugi gol Kący, który padł w 88 minucie. Młodych siedlczan stać było jedynie na gola wszędobylskiego Filipa Grochali. Tuż po golu kontaktowym jeden z piłkarzy Watry trafił w słupek po strzale z 50 metrów. I to by było na tyle.

Watra pozna w poniedziałek rywala w kolejnej rundzie. Najbliższy mecz Pogoni III to sparing z Amazonką Wiśniew, do którego dojdzie 10 sierpnia o 18:30.

07.08.22, 17:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

forBET MZPN PP Siedlce: Pogoń III Siedlce – Watra Mrozy 2:3 (0:1)

Bramki: Wojciech Kisieliński 78 k, Filip Grochala 90+2 – Piotr Kowalczyk 11, Filip Kąca 73, 88

Pogoń III: 1. Ernest Zbieć (46, 12. Konrad Łęczycki) – 7. Bartosz Komorowski, 4. Bartosz Mlonek, 2. Gabriel Orzełowski (74, 16. Bartosz Mierzejewski), 5. Hubert Wrzosek (39, 13. Radosław Droń) – 17. Dawid Jastrzębski, 6. Tomasz Borkowski, 8. Paweł Szeląg (82, 18. Jakub Malinowski), 15. Aleksander Potocki (46, 3. Dawid Dobrzański), 11. Filip Grochala – 9. Wojciech Kisieliński

Watra: 78. Kacper Jarząbek (61, 95. Wojciech Szelągowski) – 2. Łukasz Żera (86, 13. Przemek Rześkiewicz), 8. Jerzy Kowalczyk, 19. Paweł Bieniak, 4. Dominik Sujak (66, 5. Igor Woźniak) – 9. Filip Kąca (89, 16. Jakub Kraszewski), 18. Jacek Wronowski (55, 17. Mateusz Bajszczak), 7. Maciej Żydkiewicz, 10. Piotr Kowalczyk, 11. Aleksandr Maksimowicz – 20. Adrian Czajka (75, 14. Rayan Chaieb)

Żółte kartki: Hubert Wrzosek 36, Paweł Szeląg 60 – Łukasz Żera 56

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)