W regionie: Dublet Naumiuka przepustką do kolejnej rundy pucharu (fotogaleria)

W meczu I rundy Okręgowego Pucharu Polski Amazonka Wiśniew przegrała z ŁDK Łosice 0:2.

Amazonka i ŁDK nie mierzyły się dotychczas w żadnych rozgrywkach pod egidą siedleckiego MZPN. Dla gospodarzy było to drugie podejście do pucharowej rywalizacji. W poprzednim roku BTS Wyrozęby wygrał z Amazonką 4:0 i okazał się dla niej przeszkodą nie do przejścia. Przyjezdni z powiatu łosickiego to drużyna bardziej ograna w zmaganiach o Okręgowy Puchar Polski. Łosiczanie rywalizują w tych rozgrywkach piąty rok z rzędu, za każdym razem wygrywając w I rundzie. W poprzednim roku drużyna ŁDK doszła do ćwierćfinału rozgrywek, w których odpadła po rzutach karnych z późniejszym finalistą Podlasiem Sokołów Podlaski.

Początek meczu ułożył się dla podopiecznych Jacka Izdebskiego idealnie. W 4 minucie Kacper Wyrzykowski dograł do niepilnowanego Łukasza Naumiuka, który oddał precyzyjny strzał tuż zza pola karnego i pokonał bezradnego Krystiana Wyrębka. Od tej chwili stroną dominującą była Amazonka. Do dogodnych sytuacji na zdobycie gola dochodził Mateusz Gryczka, jednak jego strzały były blokowane przez obrońców, bądź nie trafiały w światło bramki. Wyrównanie mógł dać gościom także Jakub Reich, ale piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę.

Piłkarze Michała Artycha mieli inicjatywę także przez znaczną część drugiej połowy, ale coraz więcej problemów sprawiało im dochodzenie do dogodnych okazji strzeleckich. Z czasem do gry zaczęli wracać zawodnicy ŁDK. Sygnałem ostrzegawczym był strzał Pawła Sawtyruka, który w 68 minucie po dośrodkowaniu z rożnego doszedł do główki i obił piłką słupek bramki Amazonki. Rozstrzygający o losach spotkaniach moment nastąpił w 76 minucie. Biegnący z piłką przy nodze Naumiuk znalazł sobie dogodną pozycję i oddał soczyste uderzenie z około 25 metrów, po którym pozostało rywalom po raz drugi tego dnia wyjąć piłkę z siatki.

Dla Amazonki pucharowa przygoda zakończyła się, natomiast łosiczanie poznają swojego kolejnego przeciwnika po losowaniu, które odbędzie się w poniedziałek 8 sierpnia o godzinie 10 w siedzibie MZPN Siedlce.

7.08.22, 17:30 – Wiśniew

forBET MZPN PP Siedlce: Amazonka Wiśniew – ŁDK Łosice 0:2 (0:1)

Bramki: Łukasz Naumiuk 4, 76

Amazonka: 23. Krystian Wyrębek – 15. Patryk Banasiewicz (87, 8. Damian Sadokierski), 93. Erwin Wyżywniak,  2. Konrad Czarnacki, 16. Dominik Pszkit – 14. Jakub Reich (46, 5. Hubert Borkowski), 99. Paweł Śliwa (79, 7. Rafał Pieńkowski), 10. Mateusz Cabaj (70, 17. Arkadiusz Bancyrek), 43. Kacper Bojańczuk (79, 13. Jakub Jurkowski), 11. Grzegorz Gaj (65, 66. Kamil Domański) – 9. Mateusz Gryczka

ŁDK: 33. Filip Podlipniak – 22. Kajetan Rosiak (46, 27. Marcin Marszałek), 3. Dominik Marczewski, 6. Mariusz Szupiluk, 16. Daniel Żek – 11. Kacper Wyrzykowski (90, 26. Przemysław Radziwonka), 23. Paweł Sawtyruk, 20. Mateusz Marczewski (70, 18. Artur Demianiuk), 31. Łukasz Naumiuk (88, 8. Dawid Ułasiuk), 21. Cezary Chraszcz (25, 4. Sebastian Bartoszuk)- 9. Maciej Szpura (78, 15. Mateusz Horbowicz)

Żółte kartki: Hubert Borkowski 50, Kacper Bojańczuk 61, Dominik Pszkit 77 – Sebastian Bartoszuk 69

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)