piątek, 24 marca 2023r.

Martyna Dołęga potrójnie ozłocona

Martyna Dołęga (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) na długo zapamięta mistrzostwa Europy U-15 i U-17 w Raszynie. Siedlczanka wywalczyła trzy złote medale w kat. 64 kg i pobiła trzy rekordy życiowe!

Dołęga w rwaniu zanotowała wynik 90 kg, w podrzucie – 109 kg. Łącznie w dwuboju siedlczanka osiągnęła więc 199 kg. W każdej z konkurencji Polka była najlepsza. Każdy z wyników to także nowy rekord życiowy Dołęgi!

– W tym roku mistrzostwa świata i Europy były dla mnie najważniejszymi imprezami. Przygotowania zaczęłam przed mistrzostwami świata w Meksyku, po których nie było czasu na odpoczynek. Okres przygotowawczy przepracowałam bardzo ciężko, co przynosiło efekty w postaci wyników. Ważnym sprawdzianem była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zamościu, gdzie uzyskałam w dwuboju 185 kg. Przed mistrzostwami Europy czułam się dobrze przygotowana, ale na nic się nie nastawiałam. Dla mnie najważniejsze było uzyskanie jak najlepszego wyniku. Złoty medal traktuje jako nagrodę za ciężką pracę – podsumowała Dołęga.

W zmaganiach wzięło udział 400 zawodników z 34 państw.

 

źródło: własne / Polski Związek Podnoszenia Ciężarów; foto: PZPC

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;