środa, 8 maja 2024r.

W regionie: Biała Podlaska doczekała się stadionu (multimedia)

Podlasie Biała Podlaska zremisowało 1:1 z Wieczystą Kraków w pierwszym domowym meczu nowego sezonu, a zarazem historycznym spotkaniu otwierającym nowy obiekt.

Zainteresowanie meczem było ogromne. Oficjalnie impreza nie była masowa (czyli zorganizowana z myślą o 999 widzach), ale na trybunach zasiadło grubo ponad 1000 kibiców. Nie tylko stadion pachnący nowością zachęcił do przybycia, ale i rywal – Wieczysta Kraków. Beniaminek z Grodu Kraka dysponuje I-ligowym, albo i ekstraklasowym budżetem. Jego trenerem jest eksselekcjoner Franciszek Smuda, zaś w kadrze są takie tuzy jak Błażej Augustyn, Radosław Majewski, Thibault Moulin czy Sławomir Peszko.

Sam mecz nie był przesadnie ciekawy, typowa III-ligowa młócka. Życie piłkarzom obu drużyn (bardziej Wieczystej) utrudniała murawa, która była potężnie nasiąknięta wodą. To skutek ulew, które przeszły nad Białą Podlaską przed meczem. Ozdobą spotkania było trafienie Dawida Nojszewskiego, który po przechwycie oddał piękny strzał z dystansu. Ekspogonista wykorzystał apatię kryjącego go pomocnika. Do przerwy Podlasie prowadziło 1:0.

Wieczysta długo biła głową w mur. Podopieczni Smudy częściej byli przy piłce, wymieniali więcej podań, ale oddawali niewiele strzałów. Były bramkarz Pogoni Rafał Misztal kilka razy pokazał jednak klasę. Jak na przykład w 5 minucie kiedy zatrzymał Michała Maka w sytuacji sam na sam, czy w 58 minucie, kapitalnie broniąc strzał Majewskiego z rzutu wolnego. Wieczysta doprowadziła do wyrównania w 77 minucie. Mak zamienił na bramkę świetnie podanie Jakuba Bąka. Kilka chwil wcześniej mogło być 2:0 dla Podlasia. Mateusz Chyła umieścił piłkę w siatce, ale sędzia Karol Wójcik słusznie dopatrzył się faulu na bramkarzu. W końcówce obie drużyny miały swoje piłki meczowe, lecz spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem.

Przez cały mecz Podlasie wspierali licznie zgromadzeni ultrasi. W dopingu wspierali ich m.in. kibice Pogoni Siedlce.

13.08.22, 19:57 – Biała Podlaska

III liga: Podlasie Biała Podlaska – Wieczysta Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: Dawid Nojszewski 40 – Michał Mak 77

Podlasie: 12. Rafał Misztal – 32. Dawid Nojszewski (64, 20. Diel Spring), 5. Krzysztof Salak, 2. Mateusz Chyła, 4. Jan Kozłowski, 3. Marcin Pigiel (85, 17. Jarosław Kosieradzki) – 10. Maciej Wojczuk, 23. Mateusz Podstolak, 77. Tomasz Andrzejuk (85, 21. Borys Piotrowski), 30. Brian Galach (74, 6. Erwin Bahonko) – 7. Jakub Mażysz (64, 18. Karol Domański)

Wieczysta: 1. Patryk Plewka – 45. Denys Faworow, 34. Błażej Augustyn, 17. Paweł Koncewicz-Żyłka (46, 21. Piotr Bujak), 3. Adrian Klimczak – 29. Maksymilian Hebel (64, 77. Emmanuel Kumah), 10. Mateusz Gamrot, 75. Thibault Moulin (41, 90. Łukasz Pietras), 28. Radosław Majewski (64, 8. Jakub Bąk), 14. Michał Mak – 7. Sławomir Peszko

Żółte kartki: Brian Galach 30 – Błażej Augustyn 28, Łukasz Pietras 51, Michał Mak 90+5

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)