środa, 8 maja 2024r.

W regionie: Inauguracja na piątkę z plusem (fotogaleria)

ULKS Gołąbek zainaugurował występy w Komnet Media lidze okręgowej od efektownego zwycięstwa z Wilgą Miastków Kościelny.

Beniaminek z gminy Skórzec mógł zacząć strzelanie już w 20 sekundzie, ale ofensywny wypad został zastopowany. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 9 minucie świetne crossowe podanie od Jakuba Ejsymonta otrzymał Marcin Utnicki i z dużym wyczuciem przelobował golkipera Wilgi. Po kwadransie było już 2:0. Michał Kruszewski obsłużył Karola Kruszewskiego, który pewnie sfinalizował braterską akcję. Wilga zaczęła się odgryzać dopiero po dwóch gongach. W 29 minucie Bartosz Pipowski zatrzymał Konrada Barana, który wyszedł sam na sam po kontrze, a w ostatniej akcji pierwszej połowy Jakub Biedrzycki ostemplował poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego. Rosły napastnik w przekroju całego meczu kilkukrotnie próbował swoich sił ze stałych fragmentów, ale to była najlepsza próba. Do przerwy było 2:0 dla gospodarzy.

W 49 minucie Maciej Chmielewski pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Fabiana Frelika na Albercie Ziółkowskim. Kilka chwil później Roman Bilinśkyj źle dołożył głowę do znakomitej centry Kamila Mamcarza. ULKS nie zwalniał tempa. W 66 minucie dublet skompletował Utnicki, który opanował podanie z głębi pola i przymierzył przy dalszym słupku. W ostatniej akcji meczu wynik spotkania ustalił rezerwowy Michał Piotrowski, który wbił piłkę do siatki po odegraniu Patryka Skrzypka spod końcowej linii. ULKS wygrał 5:0 i potwierdził, że stać go na wiele w obecnym sezonie siedleckiej okręgówki.

20 sierpnia o 17:00 ULKS zagra w Siennicy z Fenixem.

13.08.22, 15:00 – Gołąbek

Komnet Media liga okręgowa: ULKS Gołąbek – Wilga Miastków Kościelny 5:0 (2:0)

Bramki: Marcin Utnicki 9, 66, Karol Kruszewski 15, Maciej Chmielewski 49 (k), Michał Piotrowski 90+1

Gołąbek: 1. Bartosz Pipowski – 7. Kamil Mamcarz, 96. Maciej Chmielewski, 6. Piotr Skóra (67, 19. Piotr Wikiera), 9. Albert Ziółkowski (82, 3. Paweł Kobus) – 21. Marcin Utnicki, 11. Roman Bilinśkyj, 8. Michał Czarczyński (58, 2. Damian Rytel, 67, 42. Mateusz Michalak), 10. Michał Kruszewski (76, 4. Dawid Krawczyk), 20. Jakub Ejsymont (68, 17. Michał Piotrowski) – 23. Karol Kruszewski (58, 5. Patryk Skrzypek)

Wilga: 36. Kacper Szostak – 3. Jakub Cieśla, 5. Piotr Śliński (46, 18. Jakub Odziemczyk), 13. Przemysław Baran (58, 19. Sebastian Miszta), 2. Konrad Baran – 11. Kamil Wróbel (46, 17. Paweł Szczygielski), 6. Fabian Frelik, 8. Anshul Sachdev, 10. Jakub Biedrzycki, 9. Przemysław Kajka – 7. Maciej Belka (82, 55. Jakub Jakubik)

Żółta kartka: Anshul Sachdev 28

Sędzia: Paweł Wrochna (Siedlce)

Widzów: 100

Od 82 minuty Kacper Szostak grał w polu z numerem 11, zaś  Jakub Jakubik stał w bramce.