W regionie: Nieskuteczna Mazovia ograła Marcovię (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 1:0 z Marcovią Marki. Jedyną bramkę zdobył Bartosz Malesa.

Po porażce w Baniosze kadra Mazy została wzmocniona Łukaszem Broziem. Doświadczony defensor zadebiutował od razu w pierwszej jedenastce, a dzięki temu do drugiej linii wrócił bohater spotkania – Malesa.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn walczyli nie tylko ze sobą, ale i warunkami pogodowymi. W 4 minucie dał o sobie znać Sebastian Szerszeń, jednak jego mocne uderzenie powędrowało nad poprzeczką. Po kwadransie gry pierwszą okazję miał Malesa, ale jego strzał z linii pola karnego został zablokowany. Pomocnik Mazy kolejną szansę miał w 31 minucie, ale po wrzutce Eryka Więdłochy główkował tuż nad poprzeczką. Malesa dopiął swego w końcówce pierwszej połowy, kiedy dołożył nogę do podania Tomasza Nieścieruka. Do przerwy było 1:0 dla mińszczan.

Po zmianie stron przewaga Mazovii nie podlegała dyskusji. Jedynym czego brakowało drużynie Marcina Sasala była skuteczność. Praktycznie każdy z ofensywnych zawodników miał swoją szansę na gola. Blisko był Michał Bondara, któremu zabrakło centymetrów po wstrzeleniu Więdłochy, a także Wojciech Trochim, Pawło Ksionz, Jakub Zatorski… Najbliżej szczęścia był Wojciech Wocial, który ostemplował poprzeczkę. Ostrzał posterunku strzeżonego przez Adama Radzikowskiego trwał niemal pełne 45 minut. Marcovia odgryzała się z rzadka. W 58 minucie groźnie najpierw uderzał Szerszeń, a po chwili z ostrego kąta Jan Szulkowski, a w 89 minucie Kamil Żmuda zmarnował piłkę meczową. Mazovia dowiozła korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Poza walorami sportowymi warto docenić otoczkę meczu, która uległa znaczącej poprawie. Kibice mogli skorzystać ze stoiska gastronomicznego, zaś w przerwie najmłodsi sympatycy Mazovii rywalizowali w konkursie rzutów karnych o klubową koszulkę.

28 sierpnia o 13:00 Mazovia zagra w Warszawie z Escolą Varsovia.

20.08.22, 13:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Marcovia Marki 1:0 (1:0)

Bramka: Bartosz Malesa 42

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 77. Ihor Krasznewśkyj, 2. Mateusz Bienias, 25. Łukasz Broź, 23. Tomasz Nieścieruk – 80. Paweł Michalski (61, 13. Kamil Szczęsny), 15. Mateusz Pędowski (46 9. Wojciech Trochim), 22. Pawło Ksionz (90+2, 11. Rafał Słowik), 20. Bartosz Malesa, 97. Eryk Więdłocha (77, 25. Jakub Zatorski) – 19. Michał Bondara (73, 10. Wojciech Wocial)

Marcovia: 1. Adam Radzikowski – 32. Jakub Kabala, 3. Mateusz Argasiński, 15. Karol Haber – 4. Kacper Bystros (72, 5. Paweł Żmuda), 7. Jan Szulkowski (61, 16. Igor Ruciński), 2. Krystian Przyborowski (76, 21. Mateusz Domżalski), 20. Bartosz Osoliński (72, 6. Patryk Kultys), 10. Artur Rawa (61, 31. Hubert Władyka), 13 – 9. Sebastian Szerszeń (61, 17. Kamil Żmuda)

Żółte kartki: Mateusz Pędowski 38, Tomasz Nieścieruk 78, Bartosz Malesa 80, Marcin Sasal 80 (na ławce) – Mateusz Domżalski 90+2

Sędzia: Michał Wąsowski (Warszawa)