W regionie: Komplet punktów został w Węgrowie (fotogaleria)

W meczu 2 kolejki Komnet Media ligi okręgowej zespół Czarnych Węgrów pokonał ŁDK Łosice 2:1.

Piłkarska drużyna z Łosic zawitała do Węgrowa po 11 latach, kiedy to we wrześniu 2011 roku celujący w mistrzostwo ligi okręgowej Czarni pokonali na swoim obiekcie Orła 11:3. Tym razem drużyny Czarnych Węgrów i ŁDK Łosice spotkały się mając zwycięstwo na koncie, a mecz przy ul. Powstańców mógł być dla jednej z ekip szansą do zaznaczenia swojej obecności w ligowej czołówce.

Początek meczu przebiegał pod dyktando podopiecznych Jarosława Wielądka, którzy szybko zepchnęli przyjezdnych do głębokiej obrony. W 19 minucie sędzia Damian Śliwiński uznał, że Przemysław Radziwonka faulował w polu karnym Dawida Sałasińskiego. Poszkodowany wymierzył sprawiedliwość z jedenastego metra i prowadzenie węgrowian stało się faktem. Gospodarze przycisnęli rywali do muru i niebawem zdobyli kolejną bramkę. W roli głównej po raz kolejny Sałasiński, który zamienił na bramkę podanie z lewego skrzydła, dobrze odnajdując się przy tym w zamieszaniu podbramkowym. Łosiczanie doszli do głosu dopiero pod koniec pierwszej połowy. Silny strzał Mateusza Marczewskiego wybił z linii Rafał Komosa.

Na początku drugiej połowy gospodarze starali się zamknąć mecz, ale obie szanse Sałasińskiego na strzelenie trzeciej bramki spełzły na niczym. Po przerwie nowych sił dostali piłkarze Jacka Izdebskiego. W 66 minucie długą piłkę z obrony zagrał Daniel Żek, a Maciej Szpura strącił głową piłkę sprzed nosa spóźnionemu bramkarzowi Czarnych i wpakował ją do bramki. W końcówce, kiedy zawodnicy gospodarzy kolekcjonowali kartki, piłkarze ŁDK zaczęli odważniej szukać swoich szans na wyrównanie. Stuprocentowa okazja nadarzyła się w doliczonym czasie gry. Strzał głową po stałym fragmencie palcami na poprzeczkę sparował Michał Skórka, z dobitką pospieszył Przemysław Radziwonka, jednak uderzył ponad bramką. Ostatecznie to Czarni Węgrów mogli się cieszyć z drugiego zwycięstwa w tym sezonie.

W następnej kolejce Komnet Media ligi okręgowej ŁDK Łosice podejmie u siebie Wektrę Zbuczyn (niedziela 28 sierpnia, godzina 17). Czarni Węgrów wybiorą się na wyjazd do Małkini Górnej by rozegrać spotkanie z tamtejszym MKS Małkinia (sobota 27 sierpnia, godzina 17).

21.08.22, 17:00 – Węgrów

Komnet Media liga okręgowa: Czarni Węgrów – ŁDK Łosice 2:1 (2:0)

Bramki: Dawid Sałasiński 19 (k), 25 – Maciej Szpura 66

Czarni: 1. Michał Skórka – 17. Mateusz Rudaś, 5. Kamil Panufnik, 9. Rafał Komosa, 18. Daniel Rowicki – 11. Dawid Simonian (61, 22. Adam Roguszewski), 8. Przemysław Ryczkowski, 19. Radosław Replin, 10. Mateusz Bartoszewski, 15. Grzegorz Tomczak (72, 2. Szymon Piotrowski) – 7. Dawid Sałasiński

ŁDK: 33. Filip Podlipniak (61, 1. Bartłomiej Radziwonka) – 10. Jakub Podlipniak (61, 22. Kajetan Rosiak), 3. Dominik Marczewski, 26. Przemysław Radziwonka, 16. Daniel Żek – 11. Kacper Wyrzykowski, 20. Mateusz Marczewski, 23. Paweł Sawtyruk, 8. Dawid Ułasiuk, 4. Sebastian Bartoszuk (84, 15. Mateusz Horbowicz) – 9. Maciej Szpura (81, 27. Marcin Marszałek)

Żółte kartki: Rafał Komosa 80, Radosław Replin 85, Przemysław Ryczkowski 89, Dawid Sałasiński 90 – Dawid Ułasiuk 11

Czerwona kartka: Przemysław Ryczkowski 90+3 (za dwie żółte)

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)