W regionie: Historyczny punkt Armii (fotogaleria)

Armia Żelków zadebiutowała w Keeza Klasie B remisem z Amazonką Wiśniew.

Pierwsze minuty meczu upłynęły na wzajemnym badaniu sił. Po 10 minutach gry Armia objęła prowadzenie. Karol Niegowski otrzymał podanie od Piotra Niegowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał Przemysława Wróbla. Od tego momentu zarysowała się wyraźna przewaga Amazonki. Podopieczni Michała Artycha doprowadzili do wyrównania po rzucie karnym, który wykorzystał Mateusz Gryczka. Do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali na swoją korzyść. Walkę o zwycięskiego gola skutecznie utrudniała pogoda, która, jak mawiał klasyk, nie sprzyjała grze w piłkę. Ciut bardziej zadowolony z rezultatu powinien być debiutant z gminy Siedlce.

3 września o 16:00 Armia podejmie LUKS Rzakta, dzień później o 11:00 Amazonka zagra w Jadowie z Santorynem Nowinki.

27.08.22, 14:00 – Wiśniew

Keeza Klasa B: Amazonka Wiśniew – Armia Żelków 1:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Gryczka 30 (k) – Karol Niegowski 10

Amazonka: 77. Przemysław Wróbel – 15. Patryk Banasiewicz (88, 8. Damian Sadokierski), 93. Erwin Wyżywniak, 2. Konrad Czarnacki, 16. Dominik Pszkit – 14. Jakub Reich (70, 5. Hubert Borkowski), 10. Mateusz Cabaj, 6. Kamil Woźniak, 66. Kamil Domański (80, 63. Patryk Szelewicki), 11. Grzegorz Gaj (60, 21. Maciej Woźniak) – 9. Mateusz Gryczka (75, 19. Marcin Oniszczuk)

Armia: 1. Damian Chromiński – 18. Robert Kusak (78, 12. Bartosz Starak), 8. Łukasz Mazur, 6. Sebastian Sulej (46, 24. Marcin Dąbrowski) – 2. Jakub Niegowski (57, 9. Jakub Ostrowski), 4. Bartosz Wojewódzki, 10. Maciej Osiej, 21. Piotr Księżopolski, 97. Krystian Anusiewicz (65, 7. Mateusz Wiśniewski) – 14. Piotr Niegowski (80, 17. Krystian Pietrak), 34. Karol Niegowski (89, 23. Tomasz Kaczorek)

Żółte kartki: Przemysław Wróbel 45, Kamil Woźniak 84 – Bartosz Wojewódzki 43

Sędzia: Stanisław Witkowski (Siedlce)