Mucha dał trzy punkty (fotogaleria)

Mucha dał trzy punkty

Po dwóch wyjazdowych spotkaniach Pogoń II Siedlce w końcu zainaugurowała sezon w Siedlcach. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego pokonali KS Teresin 2:0 po dwóch trafieniach Szymona Muchy.

Czterech zawodników z kadry II-ligowca zasiliło rezerwy w meczu z Teresinem. W Pogoni II zadebiutował Krystian Gryglak – wychowanek Pogoni, pozyskany z juniorów Jagiellonii Białystok.

W pierwszej połowie więcej przy piłce przebywała drużyna gości, lecz nie stwarzała sobie stuprocentowych sytuacji. W 5 minucie Michał Nowakowski był blisko strzelenia gola, lecz sytuację uratowali defensorzy Pogoni. W 18 minucie goście mieli dobrą okazję na strzał z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Kamil Smoliński i uderzył nad poprzeczką. Kolejne dwie sytuacje mieli zawodnicy z Teresina. Najpierw po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym, ale faulowany był w polu bramkowym Jakub Kowynia, a za chwile Nowakowski podał do Bartosza Kuźmińskiego, jednak w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił defensor z Siedlec. Minutę później to Pogoniści znaleźli sposób na gola. Szymon Mucha ograł obrońcę i bramkarza przyjezdnych i trafił bez problemu do pustej bramki. W końcówce pierwszej połowy Kacper Bargieł głową po rzucie rożnym uderzył na bramkę, ale dobrze spisał się Kowynia.

W 50 minucie Mateusz Figat mógł wyrównać, lecz strzelił w boczną siatkę. Dwie minuty później Adam Żółtowski strzelił z woleja na bramkę, ale piłkę odbił siedlecki bramkarz. Kolejna akcja należała do Muchy. Lewy obrońca MKP przedarł się w pole karne gości i pokonał bezradnego Konrada Drązikowskiego. W końcówce przyjezdni próbowali zmienić wynik spotkania po strzałach Sebastiana Parśniaka i Cezarego Czarneckiego, lecz bez skutku.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w sobotę 3 września o 17:00 w Milanówku z miejscowym Milanem.

28.08.22, 12:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – KS Teresin 2:0 (1:0)

Bramki: Szymon Mucha 38, 55

Pogoń II: 97. Jakub Kowynia – 25. Wiktor Koczkodaj (66, 26. Paweł Szeląg; 90, 28. Gabriel Orzełowski), 55. Adrian Wrzosek, 5. Adrian Czerski, 8. Szymon Mucha – 14. Wojciech Kisieliński (46, 31. Filip Grochala), 27. Kacper Mitrzak, 11. Patryk Rojek, 6. Kacper Stankiewicz, 18. Krystian Gryglak (76, 99. Bartosz Komorowski) – 9. Marcel Grochowski

Teresin: 1. Konrad Drązikowski – 23. Mateusz Figat (87, 25. Kacper Wawryło), 17. Adrian Bienienda, 20. Kacper Bargieł, 3. Kamil Smoliński (76, 5. Marcin Welk) – 14. Michał Nowakowski (46, 99. Cezary Czarnecki), 2. Adam Żółtowski (83, 19. Karol Gadziała), 10. Mateusz Mikulski, 11. Mateusz Struzik (76, 18. Przemysław Izak), 29. Patryk Szewczyk – 9. Bartosz Kuźmiński (66, 8. Sebastian Parśniak)

Żółte kartki: Kacper Stankiewicz 11 – Cezary Czarnecki 46

Sędzia: Wojciech Janik (Radom)