W regionie: Przełamanie Wektry w Łosicach (fotogaleria)

W meczu 3 kolejki Komnet Media ligi okręgowej drużyna ŁDK Łosice uległa Wektrze Zbuczyn 1:4.

Mecz w Łosicach od samego początku upływał pod znakiem fizycznej walki bark w bark. Lepiej w takiej grze czuli się przyjezdni i to oni byli stroną przeważającą w tym spotkaniu. W 17 minucie Jakub Bobryk wykorzystał błąd Mariusza Szupiluka i pokonał w sytuacji sam na sam Filipa Podlipniaka, otwierając wynik spotkania. Gospodarze odpowiedzieli na 5 minut przed przerwą. Dawid Ułasiuk zagrał odważne podanie z głębi pola, a Maciej Szpura przepuścił piłkę do której dopadł Paweł Sawtyruk. Pomocnik ŁDK strzelił podcinką obok bezradnego Damiana Krasuskiego i wyrównanie stało się faktem.

Drużyna Wektry po przerwie włączyła drugi bieg. W 50 minucie lewą nogą z rzutu rożnego mocno wstrzelił piłkę w bramkę Damian Prokurat. Decyzja opłaciła się – bramkarz ŁDK nie był w stanie wybić futbolówki i piłkarze Wektry mogli się cieszyć z drugiego gola. Ekipa ze Zbuczyna prowadziła grę, a opadający z sił gospodarze bezskutecznie szukali możliwości do wyrównania. Zabójcza w wykonaniu przyjezdnych okazała się końcówka spotkania. W doliczonym czasie gry najpierw po raz drugi trafił Bobryk, a kilkadziesiąt sekund później dzieła zniszczenia dokonał Bartosz Kaczmarek. Tym sposobem, Wektra po porażkach w dwóch pierwszych kolejkach, zgarnęła po raz pierwszy w tym sezonie komplet punktów.

W 4 kolejce Komnet Media ligi okręgowej ŁDK Łosice podejmie u siebie w niedzielę 4 września o godzinie 17 drużynę MKS Małkinia. Wektra Zbuczyn w sobotę 3 września o 17 zagra na swoim boisku z Jastrzębiem Żeliszew.

28.08.22, 17:00 – Łosice

Komnet Media liga okręgowa: ŁDK Łosice – Wektra Zbuczyn 1:4 (1:1)

Bramki: Paweł Sawtyruk 40 – Jakub Bobryk 17, 90+1, Damian Prokurat 50, Bartosz Kaczmarek 90+3

ŁDK: 33. Filip Podlipniak  – 10. Jakub Podlipniak, 6 Mariusz Szupiluk, 26. Przemysław Radziwonka, 16. Daniel Żek – 2. Michał Niciporuk (46, 4. Sebastian Bartoszuk), 7. Mateusz Weśniuk, 31. Łukasz Naumiuk, 8. Dawid Ułasiuk, 23. Paweł Sawtyruk (75, 13. Kamil Kasjaniuk) – 9. Maciej Szpura

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki, 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 9. Krystian Zbieć (69, 25. Michał Grochowski), 26. Paweł Klewek (66, 34. Bartosz Kaczmarek), 27. Krystian Musiejczuk (87, 2. Mateusz Tyszkiewicz), 3. Kamil Golec, 7. Miłosz Lubelski (85, 21. Damian Wróbel) – 10. Jakub Bobryk

Żółte kartki: Maciej Szpura 22, Mateusz Weśniuk 44, Jakub Podliniak 54, Daniel Żek 63, Sebastian Bartoszuk 83 – Jakub Grodzicki 36, Krystian Zbieć 45, Paweł Klewek 53

Sędzia: Hubert Rutkowski (Siedlce)