wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Zwycięstwo na początek (fotogaleria)

Zwycięstwo na początek

Trzecia drużyna Pogoni, debiutująca w rozgrywkach seniorskich pokonała w ramach 1 kolejki Keeza klasy B Niwę Tęczki 3:1.

Trzecia drużyna Pogoni prowadzona przez Adriana Świderskiego jest złożona z zawodników akademii z roczników 2005 oraz 2006. Zespół w meczu z Niwą wspomógł na boisku trener akademii Łukasz Czarnocki oraz nominalni bramkarze, którzy zagrali w polu – Konrad Łęczycki i Krzysztof Popiołek.

Pogoniści w meczu z Niwą skuteczni byli tylko do przerwy. W 9 minucie to jednak Niwa była blisko otwarcia wyniku. Główkował Artur Wysokiński, ale piłkę z linii bramkowej wybił Gabriel Orzełowski. Dwie minuty później odpowiedzieli Pogoniści lobem Huberta Wrzoska w górną siatkę bramki przeciwnika. W 19 minucie Filip Grochala z ostrego kąta zmieścił piłkę w siatce i było 1:0. Niespełna kwadrans później Grochala powtórzył akcję i ponownie wpisał się na listę strzelców. W 35 minucie Jakub Malinowski uderzył na bramkę Niwy, ale piłka po nodze obrońcy wyszła za pole gry. Chwilę później blisko podwyższenia był Bartosz Komorowski. Wynik do przerwy ustalił Wojciech Kisieliński strzałem sprzed pola karnego w okienko.

Po zmianie stron skuteczność nie była już atutem biało-niebieskich. Grochala zmarnował jedenastkę (strzelił obok bramki), a błąd w defensywie wykorzystali goście zdobywając jedyną bramkę w tej połowie. Autorem trafienia dla Niwy był Maciej Lejnert, który na raty pokonał Ernesta Zbiecia. Ostatecznie to Pogoniści wygrali całe spotkanie 3:1.

W Niwie zagrał były zawodnik Pogoni Szymon Krasuski.

Kolejne spotkanie Pogoń III rozegra w niedzielę 4 września o 11:00 w Rozstankach z Olimpią Latowicz.

28.08.22, 14:35 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Keeza klasa B: Pogoń III Siedlce – Niwa Tęczki 3:1 (3:0)

Bramki: Filip Grochala 19, 33, Wojciech Kisieliński 42 – Maciej Lejnert 68

W 85 minucie Filip Grochala nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).

Pogoń III: 1. Ernest Zbieć – 16. Kuba Kania, 15. Bartosz Mlonek, 99. Gabriel Orzełowski, 17. Bartosz Komorowski – 93. Jakub Malinowski, 14. Wojciech Kisieliński (54, 28. Łukasz Czarnocki), 21. Aleksander Potocki, 6. Tomasz Borkowski (49, 31. Konrad Łęczycki), 77. Filip Grochala – 19. Hubert Wrzosek (75, 22. Krzysztof Popiołek)

Niwa: 1. Kamil Izdebski – 25. Kacper Głuchowski, 30. Szymon Krasuski (70, 4. Mariusz Ostapiuk), 7. Kamil Kaniecki, 24. Rafał Romaniuk (84, 15. Jacek Prokopiak) – 19. Artur Wysokiński (46, 28. Michał Kamiński), 10. Bartłomiej Kaniecki, 12. Maciej Kaniecki (64, 8. Dominik Koszara), 11. Arkadiusz Okniński (84, 31. Patryk Zbieć), 21. Mariusz Małaszuk (46, 26. Rafał Skolimowski) – 16. Maciej Lejnert

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)