czwartek, 18 kwietnia 2024r.

W regionie: Wilga nadal bez przełamania (fotogaleria)

Wilga Garwolin przegrała 0:2 z MKS Piaseczno w meczu 6 kolejki forBET IV ligi.

Wilga mierzyła w przełamanie, choć rywal był z najwyższej półki. MKS Piaseczno w poprzednim sezonie wygrał swoją grupę IV ligi, a w barażu o awans uległ Mławiance Mława. W pierwszych pięciu kolejkach Miejscy zanotowali cztery zwycięstwa. Tymczasem GKS nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa.

Plany Wilgi już w 4 minucie pokrzyżował Ahmed Toriola Ayodeji, który strzałem z głowy po dośrodkowaniu Kamila Ziemnickiego z rzutu wolnego zaskoczył Dawida Wasążnika. Kilka chwil później mogło być 2:0. Kamil Matulka minął golkipera gospodarzy, jednak w ostatniej chwili zatrzymał go Dominik Zabiegałowski.  Wilga oddała dwa celne strzały pod koniec pierwszego kwadransa, ale Władysław Pałamar pewnie bronił swojego posterunku. W 24 minucie piłka znalazła się w bramce Wasążnika, ale sędzia dopatrzył się zagrania ręką Kajetana Staniszewskiego przed trafieniem. Wilga powinna doprowadzić do remisu w 32 minucie, jednak strzał Sebastiana Papiernika w sytuacji sam na sam odbił Pałamar, zaś dobitka Grzegorza Piesia minęła cel.

Druga połowa to niemal ciągły napór Wilgi. Na nic się jednak wysiłki garwolinian nie zdały, bowiem w bramce MKS dwoił się i troił Pałamar. W 64 minucie po strzale Papiernika pomogła mu poprzeczka. W licznych innych sytuacjach interweniował skutecznie na własną rękę. Na domiar złego dla gospodarzy kilka chwil przed wspomnianą wcześniej okazją Gracjan Konopski wykorzystał dobitkę i ustalił wynik spotkania.

10 września o 12:30 Wilga zagra na wyjeździe z Mszczonowianką Mszczonów.

03.09.22, 11:00 – Garwolin

forBET IV liga: Wilga Garwolin – MKS Piaseczno 0:2 (0:1)

Bramki: Ahmed Toriola Ayodeji 4, Gracjan Konopski 61

Wilga: 12. Dawid Wasążnik – 20. Szymon Rudzki (65, 10. Tomasz Paszkowski), 3. Kamil Piotrowski, 6. Dominik Zabiegałowski – 17. Przemysław Alot (65, 18. Dominik Jarek), 8. Kacper Kowalski, 4. Khursid Khasanov (71, 16. Bartłomiej Piętka), 19. Kamil Wójcik, 9. Sebastian Grzegorczyk – 13. Grzegorz Piesio, 7. Sebastian Papiernik

MKS Piaseczno: 35. Władysław Pałamar – 10. Łukasz Krupnik, 21. Michał Janowski, 24. Adam Jaszczak, 25. Kamil Ziemnicki – 26. Kajetan Staniszewski (54, 14, Hubert Wierucki), 8. Ahmed Toriola Ayodeji (90+3, 20. Sebastian Folwarski), 5. Rafał Macioszek (71, 3. Sebastian Trzepałko), 11. Kamil Matulka (88, 9. Mateusz Wysocki), 15. Gracjan Konopski (75, 7. Dominik Staluszka) – 27. Maciej Nalej (58, 18. Piotr Ćwikowski)

Żółte kartki: Szymon Rudzki 3 – Arkadiusz Modrzejewski 25 (na ławce), Ayodeji Ahmed Toriola 27, Kamil Matulka 39

Sędzia: Michał Grabowski (Warszawa)