Siedlczanie poza podium turnieju (fotogaleria)

Drużyna Rafała Sobiły przegrała w meczu o 3 miejsce Turnieju o puchar prezesa UKS Basket Siedlce Basket Cup 2022 z KS Mexum Grójec.

W mecz lepiej weszli goście z Grójca. Basket zniwelował straty dzięki skuteczności Dawida Kołodzińskiego z dystansu. Po 10 minutach Mexum prowadził minimalnie – 26:25. W drugiej kwarcie siedlczanie toczyli wyrównany bój z rywalami. To jednak przyjezdni schodzili na przerwę z przewagą, i to 9-punktową (52:43). To zasługa celnych trójek.

Po przerwie Basket dogonił rywali. Trzecia kwarta była najlepszym fragment siedlczan nie tylko w tym meczu i turnieju, ale zapewne całym okresie przygotowawczym. W decydującym momencie gospodarzy zawiodła jednak skuteczność. Mexum po nerwowym finiszu wygrał 92:91.

11.09.22, 13:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

Mecz o trzecie miejsce: UKS Basket Siedlce – KS Mexum Grójec 91:92 (25:26, 18:26, 29:15, 19:25)

Basket: 15. Dawid Kołodziński 33, 9. Tomasz Gustołek 21, 8. Kamil Kalicki 18, 13. Aleksander Kielak 7, 10. Tomasz Wróbel 6, 14. Krzysztof Kania 4, 11. Władysław Stańczuk 2, 4. Błażej Grochowski