czwartek, 23 maja 2024r.

Czwarta edycja ważnej akcji społecznej (multimedia)

Na przejeździe kolejowo-drogowym w Koszewnicy po raz kolejny przeprowadzono akcję w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”.

To już tradycja, że okolice przejazdu kolejowo-drogowego w Koszewnicy są miejscem, gdzie odbywa się akcja promująca bezpieczeństwo wśród najmłodszych. W ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” ponownie zorganizowano nie tylko spotkanie edukacyjne, ale i pokaz ratownictwa strażackiego. Nie było to wydarzenie stricte sportowe, ale skierowane do dzieci, które dzięki zdobytej wiedzy będą mogły bezpiecznie podróżować na treningi i inne zajęcia pozalekcyjne. Nasz portal zawsze chętnie wspiera inicjatywy tego typu.

– Kampania „Bezpieczny przejazd” ma na celu przypominanie o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Pośpiech, brawura, brak rozsądku skutkują tym, że dochodzi do wypadków. Ważne jest, żeby od najmłodszych lat dzieciom wpajać jak poruszać się po drodze oraz przejazdach kolejowo-drogowych. Życie i zdrowie są najcenniejsze. Kampania ma utrwalać i przypominać. Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy Ochrony Kolei, Państwowej Straży Pożarnej, OSP, policji, wójtowi gminy Kotuń i pozostałym zaangażowanym udaje się coś takiego fajnego zrobić na terenie mojego sołectwa- powiedział sołtys Koszewnicy Zbigniew Czarczyński, który od niedawna może pochwalić się tytułem ambasadora bezpieczeństwa ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”.

Dzieci z terenu gminy Kotuń nie wróciły do domu jedynie z wiedzą. Od Mazowsza reprezentowanego przez Dariusza Stopę, dyrektorowi Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali niezwykle przydatne w okresie jesiennej szarugi odblaski.

– Promujemy bezpieczne poruszanie się po jezdni, po chodnikach, wyposażając niechronionych uczestników ruchu drogowego w elementy odblaskowe. Jesteśmy kierowcami i wiemy, że przy słabej widoczności spowodowanej warunkami atmosferycznymi możemy kogoś nie zauważyć. Odblask może pomóc w uniknięciu tragedii – mówił Stopa.

Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Kotuń, Grzegorz Góral.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;