W regionie: Armia umocniła się na prowadzeniu (fotogaleria)

Armia Żelków po wygranej 2:1 z Niwą Tęczki umocniła się na prowadzeniu w Keeza Klasie B.

To nie był mecz bramkarzy. W 5 minucie Damian Chromiński, golkiper Armii, minął się z piłką, ale został zaasekurowany przez Roberta Kusaka. Błyskawicznie akcja przeniosła się pod drugie pole karne, jednak golkiper Niwy nie miał problemów ze złapaniem piłki po strzale Kamila Tomasa z głowy. W 20 minucie były piłkarz Pogoni Siedlce i Znicza Pruszków znowu próbował swoich sił, tym razem po strzale z rzutu wolnego pośredniego, który był następstwem niezrozumiałego zachowania Kamila Izdebskiego. Tomas uderzył mocno, ale niecelnie. W 29 minucie już wszystko zagrało. Tomas przymierzył zza pola karnego i zaskoczył źle zbierającego się do interwencji Izdebskiego. W 37 minucie bramkarz Niwy znowu był w głównej roli – najpierw jako czarny charakter, gdy faulował nacierającego Marcina Izdebskiego, a następnie jako bohater, gdy odbił strzał Macieja Osieja z wapna. Niewykorzystana jedenastka zemściła się. W 40 minucie Chromiński na skraju szesnastki sfaulował aktywnego Łukasza Jasińskiego. Bartłomiej Kaniecki pewnym strzałem pod poprzeczkę wymierzył sprawiedliwość. Do przerwy było 1:1.

Stracona bramka w końcówce pierwszej połowy podrażniła Armię. Piłkarze Łukasza Guzowskiego po przerwie zaczęli coraz mocniej naciskać. W 68 minucie Tomasowi zabrakło szczęścia po kolejnej próbie z rzutu wolnego. Piłka obiła słupek. Chwilę później Izdebski wyprowadził Armię na prowadzenie, która udało się dowieźć do ostatniego gwizdka. Nie można powiedzieć, żeby wygrana żelkowian była niezasłużona.

23 października o 11:00 Armia zagra na wyjeździe z Olimpią Latowicz. Dwie godziny później zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu Niwa Tęczki – Santoryn Nowinki.

16.10.22, 15:05 – Skórzec

Keeza Klasa B: Armia Żelków – Niwa Tęczki 2:1 (1:1)

Bramki: Kamil Tomas 29, Marcin Izdebski 69 – Bartłomiej Kaniecki 41 (k)

W 37 minucie Maciej Osiej (Armia) nie wykorzystał rzutu karnego (Kamil Izdebski obronił).

Armia: 1. Damian Chromiński – 13. Marcin Dąbrowski, 18. Robert Kusak, 8. Łukasz Mazur, 11. Kamil Tomas – 2. Jakub Niegowski (80, 9. Jakub Ostrowski), 10. Maciej Osiej, 5. Bartosz Wojewódzki, 16. Karol Niegowski, 7. Marcin Izdebski (75, 19. Bartosz Talacha) – 23. Tomasz Kaczorek (46, 14. Piotr Niegowski)

Niwa: 12. Kamil Izdebski – 25. Kacper Głuchowski, 32. Maciej Kaniecki, 24. Rafał Romaniuk, 4. Mariusz Ostapiuk – 23. Kamil Celiński (46, 20. Dawid Ciszewski), 5. Marek Kwasiński (80, 26. Rafał Skolimowski), 10. Bartłomiej Kaniecki, 28. Michał Kamiński (75, 21. Dawid Walczuk), 6. Łukasz Jasiński (65, 29. Mariusz Małaszuk) – 16. Maciej Lejnert (85, 31. Patryk Zbieć)

Żółte kartki: Bartosz Wojewódzki 84 – Kacper Głuchowski 82

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)