W regionie: Gołąbek trafiał grając w przewadze (fotogaleria)

ULKS Gołąbek wygrał 2:0 z Wektrą Zbuczyn w meczu 11 kolejki siedleckiej okręgówki.

Pierwsza połowa była wyrównana i nerwowa. W początkowych minutach aktywny był Jakub Bobryk, jednak nie zdołał umieścić piłki w sieci. Najlepszą sytuację, a właściwie sytuacje, mieli gospodarze. W 20 minucie Karol Kruszewski nie zdołał pokonać Damiana Krasuskiego w sytuacji sam na sam, a dobitka Kamila Mamcarza powędrowała nad poprzeczką.

Sporo emocji w pierwszej połowie wywołał faul Tomasza Lady na Michale Kruszewskim. Gospodarze domagali się czerwonej kartki za brutalny wślizg, ale sędzia oszczędził defensora Wektry. Lada i tak nie dokończył meczu, bo dziesięć minut po przerwie wyleciał z boiska za dwie żółte kartki.

Gole padły w momencie gdy gospodarze grali w przewadze liczebnej. W 58 minucie celnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mateusz Michalak. Kilka chwil później na 2:0 prowadzenie gospodarzy podwyższył Damian Rytel. Zdziesiątkowana Wektra nie była w stanie doprowadzić do remisu lub choćby złapać kontakt.

29 października o 15:00 Wektra podejmie lidera z Unina, zaś następnego dnia o 13:00 do Gołąbka zawita Kolektyw Oleśnica.

23.10.22, 13:05 – Gołąbek

Komnet Media liga okręgowa: ULKS Gołąbek – Wektra Zbuczyn 2:0 (0:0)

Bramki: Mateusz Michalak 58, Damian Rytel 65

Gołąbek: 1. Mateusz Małczuk – 4. Mateusz Michalak, 96. Maciej Chmielewski, 13. Piotr Wikiera, 6. Piotr Skóra (86, 3. Bartosz Pipowski) – 7. Kamil Mamcarz (67, 9. Albert Ziółkowski), 11. Roman Bilinśkyj, 8. Michał Czarczyński (67, 17. Michał Piotrowski), 42. Damian Rytel, 10. Michał Kruszewski – 23. Karol Kruszewski (67, 21. Patryk Skrzypek)

Wektra: 91. Damian Krasuski – 18. Jakub Grodzicki, 30. Tomasz Lada, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 11. Jakub Rzewuski (80, 23. Mateusz Prokurat), 3. Kamil Golec (58, 2. Mateusz Tyszkiewicz), 27. Krystian Musiejczuk, 26. Paweł Klewek (70, 29. Dominik Bogusz), 6. Damian Prokurat (46, 34. Bartosz Karczmarek) – 10. Jakub Bobryk (80, 32. Cezary Kruk)

Żółte kartki: Damian Rytel 44, Piotr Wikiera 71, Michał Piotrowski 90 – Tomasz Lada 23, 55, Jakub Grodzicki 61

Czerwona kartka: Tomasz Lada 55 (Wektra, za dwie żółte)

Sędzia: Sebastian Lusawa (Siedlce)