czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Marzenia o sensacji umarły po przerwie (multimedia)

W jedynym meczu 9 kolejki Ekstraligi rozegranym w pierwotnym terminie siedleccy rugbiści przegrali 23:61 z Orkanem Sochaczew.

Obie drużyny musiały sobie radzić bez kilku podstawowych zawodników. Pomimo osłabień zdecydowanym faworytem był Orkan, czyli aktualny mistrz Polski.

Początek spotkania był zgoła sensacyjnych. Po dwóch kopach Mamuki Chanchibadzego z karnych z dalekich odległości Pogoń objęła prowadzenie 6:0. Radość nie trwała długo. Po przyłożeniu Michała Szwarca i podwyższeniu Michała Kępy Orkan przechylił szalę na swoją korzyść. To nie był koniec ofensywnych popisów gości z Sochaczewa. Kolejne szybkie i składne akcje sprawiły, że Orkan wyszedł na prowadzenie 21:6. Gdy wydawało się, że mecz już do końca będzie jednostronny to Pogoń wróciła do gry dzięki dwóm przyłożeniom Przemysława Rajewskiego. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do ekspogonisty Krystiana Olejka i Kępy, którzy ustalili wynik do przerwy – 20:28.

Druga połowa zaczęła się optymistycznie dla siedlczan. Po rzucie karnym egzekwowanym przez gruzińskiego kopacza Pogoni przewaga mistrzów Polski zmalała do pięciu oczek (23:28). W tym momencie gospodarze mogli mierzyć nie tylko w punkty bonusowe za defensywę lub ofensywę, ale nawet w sensacyjne ogranie sochaczewian. Orkan jednak zachował więcej sił w końcówce i wypunktował Pogoń. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 61:23.

O tym na której pozycji Pogoń przezimuje zdecyduje ostatnia kolejka Ekstraligi, która odbędzie się za dwa tygodnie.

06.11.22, 13:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew 23:61 (20:28)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 13 (3 K, 2 pd), Przemysław Rajewski 10 (2 P) – Michał Kępa 21 (P, 8 pd), Bartłomiej Sadowski 10 (2 P), Marcin Krześniak 5 (P), Jakub Młyńczak 5 (P), Krystian Olejek 5 (P), Michał Polakowski 5 (P), Michał Szwarc 5 (P), Artem Zarownyj 5 (P)

Pogoń: 1. Rati Asatiani, 2. Adrian Chróściel (70, 23. Dawid Podfigórny), 16. Kostiantyn Guriłow, 5. Arkadiusz Radzikowski, 24. Giorgi Maisuradze (73, 26. Mateusz Krasuski), 6. Igor Struczkowśkyj, 8. Grzegorz Muszyński (72, 20. Michał Sadowski), 7. Eduard Wertyłećkyj, 9. Dawid Lorentowicz, 10. Mamuka Chanchibadze, 11. Kacper Boruc (78, 21. Eryk Bobryk), 13. Przemysław Rajewski (61, 22. Mateusz Dąbrowski), 14. Adam Dudek, 12. Norbert Kargol, 15. Bartosz Nasiłowski

Żółta kartka: Kostiantyn Guriłow

Sędzia: Michał Jaczek