Mazovia nie spędzi zimy na fotelu lidera

W ostatnim oficjalnym meczu w 2022 roku Mazovia Mińsk Mazowiecki zremisowała w Płocku z Wisłą II 3:3.

Mecz rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem z powodu spóźnienia Mazovii. Rezerwy Wisły objęły prowadzenie w 5 minucie. Krzysztof Janus zagrał do Patryka Leszczyńskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Mateuszowi Łysikowi. Mazovia doprowadziła do wyrównania w 22 minucie. Wojciech Trochim podał do Eryka Więdłochy, który oddał płaski i skuteczny strzał. Odpowiedź Wisły II była efektowna. Po pół godzinie gry Janus popisał się kapitalnym uderzeniem w samo okienko zza narożnika pola karnego. W 41 minucie po ciekawie rozegranym rzucie rożnym Bartosz Malesa minimalnie przestrzelił. Do przerwy było 2:1 dla Nafciarzy.

Druga połowa zakończyła się taki samym stosunkiem, tyle że dla Mazovii. Najpierw wyrównał Więdłocha po podaniu Tomasza Nieścieruka, a prowadzenie zespołowi Marcina Sasala dał Łukasz Broź. Gospodarze punkt uratowali po golu Janusa w końcówce meczu.

Po zwycięstwie Victorii Sulejówek z MKS Piaseczno 2:1 Mazovia musiała ustąpić miejsca lidera właśnie innemu zespołowi z powiatu mińskiego.

Teraz przed forBET IV ligą przerwa zimowa. Rozgrywki zostaną wznowione w weekend 11-12 marca. Mazovia zmierzy się wtedy w Ostrołęce z Narwią 1962.

19.11.22, 13:20 – Płock

forBET IV liga: Wisła II Płock – Mazovia Mińsk Mazowiecki 3:3 (2:1)

Bramki: Patryk Leszczyński 5, Krzysztof Janus 30, Damian Kacperski 89 – Eryk Więdłocha 22, 55, Łukasz Broź 83

Wisła II: 1. Oskar Lodziński – 20. Aleksander Pawlak (64, 28. Artur Szymański), 14. Marcin Więckowski (61, 4. Wojciech Mazurowski), 2. Grzegorz Wawrzyński, 25. Kacper Wiśniewski – 22. Dawid Kocyła (64, 96. Damian Kacperski), 32. Dawid Krzyżański (69, 17. Jeremiasz Góralczyk), 8. Kacper Kondracki, 89. Radosław Cielemęcki, 7. Krzysztof Janus – 77. Patryk Leszczyński

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 77. Ihor Krasznewśkyj, 20. Bartosz Malesa, 28. Łukasz Broź, 23. Tomasz Nieścieruk – 16. Paweł Michalski (80, 7. Cezary Mitas), 15. Mateusz Pędowski, 9. Wojciech Trochim (61, 10. Wojciech Wocial), 22. Pawło Ksionz, 97. Eryk Więdłocha (85, 11. Rafał Słowik) – 19. Michał Bondara

Żółte kartki: Dawid Kocyła 47 – Paweł Michalski 52

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)