W regionie: Porażka Naprzodu na pożegnanie jesieni (fotogaleria)

W zimowej otoczce Naprzód Skórzec przegrał 2:3 z Józefovią Józefów.

Mecz miał różne oblicza. W pierwszych dwóch kwadransach pierwszej połowy zdecydowaną optyczną przewagę miała Józefovia. W 18 minucie jedenastkę wykorzystał Tobiasz Filochowski. Naprzód odgryzł się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. W 31 minucie Patryk Przybysz zwijał się jak w ukropie między słupkami, ale ostatecznie został pokonany przez Michała Mruza. Ten sam zawodnik kilka chwil później skompletował dublet, wykorzystując dogranie Marcela Kołodziejczuka. Do przerwy było 2:1 dla Naprzodu.

Kilka minut po przerwie Jakub Malinowski doprowadził do remisu. W 63 minucie drugiego gola w spotkaniu strzelił aktywny Filochowski. Piłkarz Józefovii miał szansę na hat tricka, ale w końcówce zmarnował jedenastkę. Nie przeszkodziło to jednak jego drużynie w wygranej 3:2 i wywiezieniu trzech oczek ze Skórca.

Naprzód przezimuje na 10 pozycji z dorobkiem 14 punktów.

20.11.22, 13:00 – Skórzec

Decathlon V liga: Naprzód Skórzec – Józefovia Józefów 2:3 (2:1)

Bramki: Michał Mruz 31, 39 – Tobiasz Filochowski 18 (k), 63, Jakub Malinowski 51

W 31 minucie Karol Chojecki (Naprzód) nie wykorzystał rzutu karnego (Patryk Przybysz obronił)

W 86 minucie Tobiasz Filochowski (Józefovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Paweł Krawczyk obronił)

Naprzód: 1. Paweł Krawczyk – 19. Damian Chłopek, 23. Igor Łęczycki, 3. Aleksander Woźnica, 16. Kacper Pawlik – 14. Karol Chojecki (70, 4. Karol Karpiniuk), 6. Patryk Sierociuk, 20. Jan Mruz (70, 15. Paweł Marchel), 9. Marcel Kołodziejczuk, 7. Sebastian Krasuski – 11. Michał Mruz

Żółte kartki: Sebastian Krasuski, Aleksander Woźnica, Karol Karpiniuk, Marcel Kołodziejczuk, Michał Mruz

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)