piątek, 9 czerwca 2023r.

Sportowe plany gminy Kotuń na 2023 rok

Imprezą w Nowej Dąbrówce rozpoczął się sportowy 2023 rok w gminie Kotuń.

– Będzie to rok bogaty w imprezy, jak zwykle. Jeżeli chodzi o imprezy biegowo-rowerowe, które od pewnego czasu stały się naszą domeną, to jedna czeka nas na początku maja. Dodatkowo w planach jest druga edycja Twardej Skóry, czyli wyścigu dookoła powiatu siedleckiego. W listopadzie odbędzie się bieg niepodległości, a wcześniej tradycyjny Bieg Akcji Burza. Nie zabraknie na pewno turniejów piłkarskich i imprez lekkoatletycznych. Kalendarz będzie wypełniony po brzegi – zapowiedział wójt gminy Kotuń, Grzegorz Góral.

Kilkanaście miesięcy z organizacyjnego życia gminy zostało wyjęte przez pandemię. Powrót do normalności zajął sporo czasu, a imprezy sportowo-rekreacyjne z pewnością w tym pomogły.

– Nasze imprezy są dosyć mocno oblegane. 2022 rok w przypadku kilku wydarzeń był inauguracyjny, ale myślę, że z roku na rok będą się rozwijały. Około 200 osób mamy na każdej imprezie plus osoby towarzyszące. Nasze wydarzenia mają swój urok i smak. Ludzie lubią do nas przyjeżdżać, bowiem oprócz biegu czy rajdu potrafimy organizować czas przed i po zmaganiach sportowych – stwierdził Góral.

Wójt gminy Kotuń to zapalony kolarz. Jaki był 2022 rok dla niego pod względem indywidualnych celów?

– Założyłem sobie, że przejadę 7000 kilometrów. Jeszcze 31 grudnia musiałem pokonać 70-kilometrowy dystans, ale udało się zamknąć rok z obranym celem. W 2023 roku chciałbym mieć na rowerze pięć cyfr. Jaki wynik by nie był to ruch w każdej ilości to zdrowie, a przecież „w zdrowym ciele, zdrowy duch” – podsumował wójt Góral.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;