Wietrzny remis w ostatnim sparingu (fotogalerie)

pogoń - olimpia

W ostatnim sparingu przed wznowieniem zmagań w II lidze Pogoń Siedlce zremisowała z Olimpią Zambrów 1:1.

W pierwszej połowie była widoczna przewaga Pogoni Siedlce. Już w 6 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Wtedy po dośrodkowaniu Kamila Włodyki z rzutu rożnego gola strzelił 18-letni Adam Lewkowski. W 13 minucie z rzutu wolnego uderzał Włodyka, ale jego strzał został obroniony przez bramkarza Olimpii Zambrów. Pięć minut później niecelnie uderzył jeden z zawodników drużyny gości. 5 minut później obok bramki Olimpii strzelił Nikodem Fiedosewicz. Rywale Pogoni najlepszą okazję w pierwszej odsłonie gry mieli w 34 minucie spotkania, gdy strzał z pola karnego obronił Jakub Kowynia. Nie udało im się wyrównać przed przerwą i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem biało-niebieskich 1:0.

Piłkarze Olimpii mocno weszli w drugą połowę spotkania. Już w 49 minucie bramkę dającą wyrównanie zdobył Marcel Bykowski. W późniejszej części drugiej połowy Pogoń miała przewagę w posiadaniu piłki, ale brakowało jej konkretów. W 53 minucie bramkarz obronił strzał Tomasza Mamisa. W 63 niecelnie z dystansu uderzył Maciej Kołoczek. 3 minuty później strzał obok bramki z pola karnego oddał Mateusz Majewski. Goście mieli swoją szansę na objęcie prowadzenia w 82 minucie, gdy strzał z rzutu wolnego obronił Kowynia. Wynik się już nie zmienił i ostatni sparing Pogoni w zimowym okresie przygotowawczym zakończył się remisem 1:1.

W dzisiejszym spotkaniu Pogoń występowała w częściowo rezerwowym składzie, gdyż większość podstawowych zawodników odpoczywała po spotkaniu z Orlętami Radzyń Podlaski. Spotkanie z Olimpią Zambrów nie psuje dobrego wrażenia po wcześniejszych sparingach i może pozostawić fanów Pogoni w optymizmie przed startem rundy wiosennej.

Po sparingach czas na ligę. 24 lutego o 13:00 Pogoń zainauguruje wiosnę meczem u siebie z Garbarnią Kraków.

« z 2 »

18.02.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 1:1 (1:0)

Bramki: Adam Lewkowski 6 – Marcel Bykowski 49

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 98. Maciej Kołoczek, 25. Adam Lewkowski, 18. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 11. Tomasz Mamis (82, 3. Szymon Mucha), 27. Ernest Dzięcioł, 8. Kamil Włodyka, 32. Orest Tkaczuk (63, 14. Jakub Sinior), 22. Marcinho – 21. Mateusz Majewski

Olimpia: Damian Kanclerz (70 Jakub Skowron) – Bartosz Ciborowski, Adam Radecki, Rafał Kiczuk (60 Paweł Łydkowski), Kacper Poreda (80 Kacper Piekarski), Ołeksandr Pjatow (70 Patryk Malinowski), Daniel Siemieniuk (70 zawodnik testowany II), zawodnik testowany I, Rafał Parobczyk (70 zawodnik testowany III), Marcel Bykowski, Kamil Zalewski (60 Przemysław Jastrzębski)

Sędzia: Paweł Wasiluk (Siedlce)